Skocz do zawartości

Księgowość i podatki

Fora

 1. Podatek dochodowy od osób fizycznych

  W tym dziale rozwiążesz problem z wypełnieniem deklaracji rocznej lub okresowej oraz dowiesz się jakie przysługują Ci ulgi.

  476
  odpowiedzi
 2. Podatkowa księga przychodów i rozchodów

  Każdy przedsiębiorca ponosi koszty związane z prowadzeniem firmy. Jak je klasyfikować? Jaki podatek będzie najlepszy dla Ciebie? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź właśnie tutaj.

  961
  odpowiedzi
 3. Podatek VAT

  Prawo dotyczące podatku od towarów i usług jest najbardziej skomplikowane. Upewnij się czy dobrze interpretujesz przepisy.

  736
  odpowiedzi
 4. Ryczałt ewidencjonowany

  Nie wiesz czy zdecydować się na ryczałt? A może jesteś ryczałtowcem i nie wiesz jak się rozliczać? O plusach i minusach rozliczeń na podstawie przychodów ewidencjonowanych i karty podatkowej możesz rozmawiać w tym dziale.

  151
  odpowiedzi
 5. Samochód w firmie

  Samochód w EŚT, leasing, dzierżawa, współwłasność, kilometrówka, umowa użyczenia... Dowiedz się więcej na temat korzystania z samochodu w firmie.

  590
  odpowiedzi
 6. Środki trwałe i wyposażenie

  Nie wiesz jaki zakup możesz zaliczyć do ewidencji środków trwałych a jaki do ewidencji wyposażenia? Na każde pytanie bez wątpienia znajdzie się odpowiedź.

  317
  odpowiedzi
 7. Transakcje zagraniczne

  Nawiązujesz współpracę z zagranicznymi kontrahentami? Tutaj dowiesz się między innymi jak prawidłowo rozliczać WDT, WNT, import oraz eksport.

  287
  odpowiedzi
 8. Rozliczenia ze skarbówką

  Wszystko na temat jak najlepiej rozliczyć się ze skarbówką nie narażając się na konsekwencje prawne.

  190
  odpowiedzi
×