Skocz do zawartości

martita

Użytkownicy
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O martita

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Na początku sprawdź, czy Twoja konkurencja posiada newsletter. Jeśli tak, zobacz jak go prowadzą i co warto by było wykorzystać u siebie. Robienie newslettera ma sens tylko w przypadku, gdy posiadasz odpowiednią treść oraz grupa docelowa wyraża na niego zapotrzebowanie. Okna i drzwi również mogą mieć fajny mailing, wystarczy nad nim trochę poporacować
 2. martita

  Blog kulinarny

  Cześć! Do prowadzenia bloga hobbystycznie nie są wymagane żadne formalności. Natomiast jeśli chcesz przyjmować umowy to zdecydowanie łatwiej będzie Ci otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą, przez którą będą przepływać wszystkie transakcje. Nie ma przy tym wielu formalności, a na dłuższą metę może nawet oszczędzać czas
 3. Cześć, szukam platformy, która oferuje możliwość cyklicznych dostaw oferowanego produktu. Mam fajny pomysł na biznes z wykorzystaniem takiego modelu zamówień, jednak szukam jeszcze dostępnych narzędzi, ułatwiających pracę. Znacie taką stronę lub orientujecie się w jaki sposób można tego dokonać, zakładając sklep internetowy?
 4. Prowadzę średniej wielkości restaurację. Posiadamy stronę internetową oraz profil na facebooku, jednak moim zdaniem nie przyciąga to wystarczającej ilości klientów. Zdaję sobie sprawę z potencjału, jaki drzemie w internecie tylko ciężko mi go wykorzystać we własnym biznesie. Macie jakieś pomysły jak oprócz tego mogę zacząć promować swoją restaurację w internecie, aby dowiedziało się o niej jak najwięcej potencjalnych klientów? Z góry dzięki za odpowiedzi!
 5. Mam szyld reklamowy, którego wartość jest wyższa niż 3.500 zł i będzie umieszczony na jednym z bloków mieszkalnych w centrum miasta. w związku z tym nasuwają się pewne wątpliwości. Czy mam go potraktować jako środek trwały, a może inwestycję w obcym środku trwałym. Nie potrafię też zdecydować się na KŚT. Proszę o pomoc.
 6. martita

  Kiedy koniec dotacji?

  wszystko zależy od tego gdzie starasz się o dotację. w urzędach pracy zazwyczaj pieniądze kończą się szybko... mój znajomy wypełnił wniosek i przygotował całą dokumentację po czym Pani w PUP poinformowała go, że urząd nie ma już środków...
 7. przy memoriałowym rozliczaniu kosztów pośrednich wystarczy podzielić na lata podatkowe, które polisa obejmuje
 8. martita

  Kupiłem silnik

  moim zdaniem nie, ale poczekajmy aż inni użytkownicy wyrażą swoją opinię.
 9. ja mam i nigdzie tego nie zgłaszałam.
 10. jeżeli towar wrócił do ciebie z fakturą, to generalnie mógłbyś ją anulować. jednak gdy wrócił bez faktury, konieczna jest korekta.
 11. Z tego co słyszałam szkoły nauki jazdy muszą mieć kasę fiskalną.
 12. tak, prowadzisz kilometrówkę. I w ramach niej możesz rozliczyć wszelkie wydatki związane z użytkowaniem jak np. paliwo, zakup części, naprawy.
 13. Nie do końca orientuję się w przepisach związanych z urlopami w związku z czym najlepiej zrobisz jak skontaktujesz się z ZUS-em. Panie z infolinii z pewnością udzielą ci wszelkich informacji. Od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2013 r. ojciec wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego i zasiłku macierzyńskiego w wymiarze 2 tygodni, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy życia. I skoro żona wykorzystała już swój urlop, a ty nie posiadasz pracowników, którzy mogliby w tym czasie cię "zastąpić" to na okres tych dwóch tygodni żona może zająć się firmą. Nie musisz jej zawieszać.
 14. Kontrahent z Francji chce wpłacić zaliczkę na towar który dopiero będzie zamawiany. Jak rozliczyć jego zaliczkę? jeżeli będzie to WDT .
 15. zależy jaką metodę rozliczania kosztów przyjęłaś: kasową czy memoriałową?
×