Skocz do zawartości

firemka

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Parę dni temu wyjechałam na spotkanie związane z moją działalnością gospodarczą. Czy opłata za autostradę może być zaliczana do KUP?
 2. Współpracuję z firmą która mi nie zapłaciła już za 3 faktury co najlepiej zrobić?? podać ich do sądu?? czy jak??
 3. Mama zamiar zorganizować imprezę promocyjną produktów firmy zaproszę niewielką grupę osób z zewnątrz. Czy fakturę za posiłek, napoje oraz alkohol mogę zaksięgować jako koszt uzyskania przychodu - w końcu się promuję.
 4. Otrzymaliśmy korektę WNT od zagranicznego kontrahenta z datą wystawienia 24.06.2012 , ale przyszła do nas dopiero w lipcu. Czy da się ją odliczyć w lipcu? cCzy może trzeba korektę za czerwiec?? Wydaje mi się, że wg. art. 86 ust. 10a ustawy o VAT w zakresie podatku naliczonego (który nakazuje jego zmniejszenie w rozliczeniu za okres, w którym podatnik otrzymał fakturę korygującą), mogę zaliczyć tę fakturę za lipiec. Ale co z KPiR?? Wpisać do dochodowego czerwca a vat dać w lipcu? Dobrze rozumuje?
 5. Jestem płatnikiem VAT i kupiłem maszynę za 4303zł brutto. I czy mogę ja jednorazowo zamortyzować? Bo netto wyjdzie coś koło 3499zł. Jak jestem vatovcem to chyba bierze się wartość netto. Tak?
 6. Dziękuję, a jeszcze jedno pytanie. Czy mogą tu wystąpić różnice kursowe?
 7. Zakupiłem towar handlowy, który mam zamiar odsprzedać na rynku krajowym.
 8. Jak zaksięgować do KPiR fakturę?? Dostałem ją od podmiotu z poza UE wystawioną w USD? Mogę odliczyć od niej VAT? Zapłaciłem kartą płatniczą.
×