Skocz do zawartości

green_frog

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Mam pytanie, a mianowicie czy mogę sporządzić remanent w trakcie roku podatkowego? czy są jakieś ograniczenia? muszę to gdzieś zgłaszać?
 2. Jak i jakim dowodem ująć w kpir wycofanie przeterminowanych towarów?
 3. Mam fakture na bilety lotnicze od unijnego kontrahenta. Podróż odbyla sie z Polski. Czy powinnam wystawić fakturę wewnętrzną? Będzie to import usług?
 4. Jaki art.mówi o odliczeniu VAT z duplikatu faktury
 5. Pan od kasy fiskalnej powiedział, że przy składanych "potrawach" zawsze trzeba przyjąć vat od składnika, który ma ten vat najwyższy. Jeśli wszystkie składniki kanapki są na 8% i dodam choć jeden z 23% vatem to całość muszę zakwalifikować na 23% Czy to prawda?
 6. normalne. po prostu zastanawiam się czy są jakieś przepisy które dokładnie precyzują jak ten zeszyt zwrotów ma wyglądac
 7. a delegację rozlicza się na jakimś specjalnym druku? czy mogę po prostu zatytułować kartkę DELEGACJA i pod tym tytułem dokonać wszystkich obliczeń?
 8. a czy są jakieś wymogi co do tego zeszytu? musi być w kratkę, w linie a może czysty? jakoś się opisuje ten zwrot? mam mieć tam jakieś tabele?
 9. Mam pytanko , czy przysługuje pracownikowi urlop opieka na rodziców którzy ukończyli 75 rok życia.
 10. bez przesady że będziesz wyszczególniała odmiany jabłek gruszek i nie wiadomo czego jeszcze. Na paragonach z tego typu sklepów widziałam różne podziały. Tak jak wspomniałaś na warzywa i owoce, ale też z podziałem na ogórki, pomidory, jabłka, śliwki itp. W sumie nie wiem od czego to zależy.
 11. Mam pytanko jest kasa fiskalna i nabijamy na kasę sprzedaz np. spodni po trzech dniach przychodzi klientka i chce zwrócić jak powinnam zrobić korektę sprzedaży??
 12. Jak się rozlicza faktury za loty samolotem ? Księguje się fakturę, czy jako rozliczenie podróży służbowej ?
 13. Czy pobyt w szpitalu wpisuje się w świadectwie pracy, czy po prostu zwolnienie lekarskie?
×