Skocz do zawartości

pszczółka_maja

Użytkownicy
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O pszczółka_maja

 • Tytuł
  Forumowicze
 1. newsletter w sklepie internetowym

  Ja chętnie odczytuje newslettery od wybranych sklepów internetowych. Nie lubię jak mnie zasypują mailami, dlatego dużo częściej otwieram maile i korzystam z ofert od sklepów, które wiem, że rzeczywiście jak już coś wysyłają to będzie to fajne i korzystne dla mnie.
 2. Sklep z własną twórczością

  Kwes ma racje, żeby zstrzec prawa autorskie, ale już co do plagiatu to pomimo praw autorkich, ktoś może próbować kopiowac Twoje pomysły/produkty. Lepiej zastrzec i robić swoje. Może być, że po pewnym czasie pojawią się jacyś "zainspirowani" Twoimi projektami, ale to jak wszędzi. Życze powodzenia!
 3. Ulotki a lokalny biznes

  Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinnyście zainwestować w reklamę w internecie. Marketing online jest mega ważny. Z doświadczenia wiem, że zawsze jak szukam salonu fryzjerskiego to najpierw sprawdzam w internecie - jego stronę główną i profil na facebooku, a jak wiadomo zakładów fryzjerskich jest mnóstwo, zatem dobra strona gł. i skuteczna reklama to podstawa! Później możecie pomyśleć o bawieniu się w kolportaż ulotek.
 4. Blog kulinarny

  Hej! Osobiście uważam, że nie ma co pakować się na dzień dobry w jakiekolwiek formalności, skoro chcesz prowadzić blog ze względu na pasję. Pierwsze umowy, firmy mogą wziąć na siebie. Ewentualnie, jak strona będzie się super rozwijać, a zleceń coraz więcej, wtedy można założyć jakąś działalność. Jeśli jednak myślisz o blogu tylko i wyłącznie jak o narzędziu do zarabiania pieniędzy, jak najbardziej załatw wszystko przed startem.
 5. Sklep spożywczy na kółkach

  A myślałaś, jak w ogóle prawnie wygląda coś takiego? Jakiś sanepid, środki bezpieczeństwa, czy pozwolenia na dystrybucję żywności? Nie wiem, nie znam się na gastronomii, zawsze wydawało mi się to bardzo problematyczne pod względem formalności...
 6. Kradzież a najlepszy pracownik

  Definitywnie pożegnaliśmy się z tym pracownikiem. Ostatecznie okazało się, że nawywijał jeszcze więcej niżeli myśleliśmy. Jesteśmy bardzo stratni przez niego, ale osobiście już nie miałam siły do tego wszystko, by ciągać się jeszcze po sądach. Mam nadzieje, że już więcej taka przykra sytuacja nie zdarzy się w mojej firmie, a i Wam życzę dobrych pracowników i niestety mniej zaufania do nich...
 7. Kradzież a najlepszy pracownik

  Nie rozmawialiśmy z nim jeszcze prawdę mówiąc, bo nie wiemy co zrobić. Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiej sytuacji, nikt nas nie okradał, a tym bardziej nie nasz własny pracownik. Obecnie jest na urlopie, a my możemy pomyśleć nad dalszym planem działania.
 8. Kradzież a najlepszy pracownik

  Witajcie, Mam spory problemu i prawdę mówiąc liczę na jakąś pomoc z Waszej strony... Jestem współwłaścicielem małej hurtowni. Od roku - chcąc rozwijać biznes - zatrudniamy kilku przedstawicieli handlowych. Jakiś czas temu zauważyliśmy, że znikają nam towary z magazynu, coraz więcej i więcej. Zrobiliśmy małe dochodzenie, tak, by żaden z pracowników niczego się nie domyślił i odkryliśmy, że nasz najlepszy i najbardziej skuteczny handlowiec najzwyczajniej w świecie kradnie nam asortyment. Nie wiem co robić, z jednej strony nie chce do zwalniać bo jest najlepszy, z drugiej natomiast jest to niedopuszczalne i karygodne... Pomóżcie proszę...
 9. jednorazowa amortyzacja

  podatnik VAT- netto nievatowiec- brutto
 10. która kolumna?

  Skoro potrzeby to całą wartość faktury do kol. 13. Kol.11 dotyczy kosztów ubocznych zakupu towarów lub materiałów.
 11. kod rabatowy

  Wszystko zależy od umowy na podstawie której otrzymałeś "prezent". Jeżeli zawarta jest w niej informacja że jest to Twój przychód należy wprowadzić go do KPiR w kwocie brutto wartości tego pakietu za pomocą DW w kol. 13- pozostałe wydatki. VAT-u nie możesz odliczyć bo nie masz faktury, dlatego kwota brutto.
 12. jak wpisywać trasy

  Z tego co się orientuję wystarczy że wpiszesz np. Warszawa- Warszawa :)
 13. koszty a ryczałt

  Ryczałt jest bardzo specyficzną formą opodatkowania, która nie pozwala na odliczanie od uzyskanego przychodu jakichkolwiek kosztów. Wyjątkiem są składki ZUS.
 14. rachunek- data sprzedaży

  Według obowiązujących przepisów rachunek powinien zawierać następujące dane: - dokładne oznaczenie wystawcy rachunku i nabywcy towaru lub usługi poprzez podanie: imienia i nazwiska (lub nazwy / oznaczenia firmy) oraz ich adresów; - data wystawienia rachunku; - data sprzedaży (jeśli jest inna niż data wystawienia); - kolejny numer rachunku; - opis sprzedanego towaru lub usługi; - określenie ilości sprzedanego towaru lub usługi; - podanie ceny jednostkowej sprzedanego towaru, czy też usługi; - wskazanie sumy należności za sprzedane towary lub usługi – cena musi być wyrażona słownie i liczbowo.
 15. paragon za doładowanie telefonu

  Nie, paragon fiskalny nie jest wystarczającym dokumentem. Poproś Panią w sklepie o wystawienie faktury na firmę. Wówczas nie będzie problemu.
×