Skocz do zawartości

4_pory_roku

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O 4_pory_roku

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Kupiłam popielniczkę do samochodu który jest ST mojej firmy, czy taki zakup zwiększy jego wartość początkową czy będzie to zwykły wydatek.
 2. Słyszałam, że jeżeli wystawiam rachunki nie muszę na nich wpisywać daty sprzedaży? czy to prawda
 3. Jako środek trwały wpisałam sobie prywatny samochód osobowy z którego korzystałam przed założeniem firmy. Samochód osobowy kupiłam w 2007 roku w komisie. Działalność prowadzę od 1 września 2012 r. Czy wartość początkową samochodu mogę wpisać na podstawie Faktury VAT Marża jaką otrzymałam przy zakupie ? Czy do wartości tej faktury mam odjąć jakieś koszty podatkowe, dodać koszty rejestracji ? (Na jakiej podstawie to ewentualnie wyliczyć )? Czy stawka liniowa jest odpowiednia do ustalenia odpisów amortyzacyjnych ?
 4. Zamierzam napisać wniosek od ZUS wniosku o skontrolowanie wykorzystania przez pracownika zwolnienia lekarskiego. Może ktoś z was ma już pisał takie pismo i wie jak się do tego zabrać? Z góry dziękuję.
 5. Mam takie pytanie. 3 lata temu kupiłam na firmę samochód (odliczyłam 60% VAT)amortyzuję. Teraz chcę kupić nowy samochód a tamten zostawić w salonie w rozliczeniu. Jak to rozwiązać podatkowo?
 6. proszę o podpowiedź czy moge odliczyc sobie podatek vat z faktury na które widnieją zakupy art. spozywczych, ser, wędlina, masło itp. Zakupu dokonaliśmy w celu zrobienia kanapek dla kontrahentów, którzy przyjechali po odbiór maszyny.
×