Skocz do zawartości

bob_budowniczy

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O bob_budowniczy

 • Tytuł
  Forumowicze
 1. Biznes miałby zamykać się wyłącznie na meblach z palet? Czy w grę wchodziłyby jeszcze jakieś inne rękodzieła? Zgodzę się z anastazy, że tego typu wyroby są bardzo popularne, a prawdą jest też fakt, że każdy może wykonać je samodzielna. Może fajnie byłoby nawiązać współpracę z jakimiś twórcami ręcznie wykonywanych elementów dekoracyjnych do wnętrz? Zawsze to jakiś element różnorodności, a klienci byliby zadowoleni z możliwości wyboru.
 2. Bez zastanowienia zwolniłbym takiego człowieka... Nie ma co się zastanawiać, okradł jeden, drugi raz, to będzie robił to notorycznie. Czy opłaca się płacić mu pensje, pewnie jakieś premie i pokrywać koszty strat wyrządzanych przez pracownika?
 3. bob_budowniczy

  szycie

  Obecnie zainteresowanie rzeczami DIY, home made, etc. jest bardzo duże. Kobiety, a nawet młode dziewczyny na pewno chętnie nauczą się czegoś, co później będą mogły wykorzystać, by pochwalić się przez koleżankami, czy znajomymi. Ponadto w większych miastach organizuje się masę różnego typu warsztatów rękodzieła, może początkowo spróbować zgłosić się do jakiejś instytucji zajmujące się takimi rzeczami? Zobaczysz, ile chętnych będzie, z jakimi umiejętnościami i jakie jest zapotrzebowanie.
 4. Czy przy VAT 8% na budownictwo mieszkaniowe muszę podać PKWiU?
 5. Mam pytanie odnośnie zlecenia wykonania usługi budowlanej w Niemczech. Jestem podatnikiem VAT UE. Jaką fakturę mam wystawić i z jakim podatkiem?
 6. W sumie to masz rację, samochód będzie nam służył zarówno do celów firmowych jak i prywatnych. Na czym polega ta kilometrówka?
 7. podpisałem umowę użyczenia pojazdu an cele związane z firmą z swoim synem. Jak mam rozliczać wydatki związane z tym samochodem? wrzucać bezpośrednio w koszty? Dodam że jest to samochód osobowy i obiło mi się o uszy że w ich przypadku istnieje jakaś specjalna procedura.
 8. w roli jasności przepisy w tej kwestii nadal obowiązują?
 9. Jaką stawkę VAT należy zastosować przy sprzedaży samych okien a jaką przy sprzedaży wraz z montażem?
 10. W sierpniu wpłaciliśmy zaliczkę na materiały budowlane. Dopiero dzisiaj otrzymaliśmy fakturę z datą wystawienia sierpniową. Czy vat mam dać do września?
×