Skocz do zawartości

Robert

Użytkownicy
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. czynności sprawdzające

  To zależy czy masz coś na sumieniu A tak serio, możliwe że każdy US ma jakieś swoje limity. Ja zawsze mam zwroty VAT ze względu na charakter działalności jaki prowadzę i zauważyłem zależność, że wzywają mnie zawsze gdy mam zwrot powyżej 1000 zł. A jak to wygląda, mnie zapraszają z rejestrami VAT i dokumentacją źródłową. Sprawdzają poprawność wpisanych w rejestrze kwot, patrzą na faktury kosztowe czy zasadne mogło być ich ujęcie. U mnie nie ma ekstremalnych przypadków, głównie materiały biurowe, sprzęt komputerowy, opłata za telefon i paliwo. Raz tylko kazali mi przesłać skan umowy podpisanej z kontrahentem, dla którego świadczę usługi i w zasadzie to tyle:)
 2. seo dla strony internetowej

  Jak się umiejętnie prowadzi kampanię reklamową to dają... :)
 3. jaką domenę dla sklepu wybrać

  Ze względu na pozycjonowanie- nie ma to znaczenia. Wybierz bez myślnika bo takie nazwy lepiej się pisze.
 4. obowiązek posiadania konta firmowego

  Nie ma takiego obowiązku, można korzystać z rachunku prywatnego.
 5. No niestety ale to prawda- jak nie zapłacisz w terminie to nie jesteś objęty ubezpieczeniem chorobowym. Wtedy możesz się starać o zwrot składki poprzez korektę deklaracji DRA. Absurd- zgadzam się, ale nic z tym nie zrobisz.
 6. Brak fv do usługi z Irlandii

  Import usług należy wykazać niezależnie od tego czy się jest w posiadaniu faktury czy też nie. Tu podstawą może być wyciąg bankowy. Różnice kursowe nie powstaną, bo zapłaty nie ma z czym porównać. VAT najlepiej naliczyć od wartości przeliczonej przez bank na pln.
 7. zwrot nadwyżki w VAT

  Ano może.. jak to mała firma to zwykle wzywają z dokumentami do US i wtedy przy petencie urzędnik sprawdza poprawność/zasadność księgowań. Jeśli nie masz żadnych przekrętów, to nie ma powodów do obaw. Oni nie gryzą :)
 8. seo dla strony internetowej

  Dużo zależy od Twojej strony internetowej, czy będzie na czym pracować. Ile masz kontentu, jak jest zbudowana i czy będziesz potrafić się dostosować do zaleceń strategów z danej firmy zajmującej się SEO. Czasem na efekty trzeba trochę poczekać. W przypadku małej strony (firmy) efekty są mniejsze. Zależy też czym się zajmujesz, czy masz dużą konkurencję na rynku. Jak długo jesteś w sieci itp itp Zawsze możesz spróbować, fakturę za SEO ujmiesz w kosztach firmowych. Specjaliści przyjrzą się Twojej stronie i pewnie powiedzą co się da zrobić i przede wszystkim: za ile.
 9. kredyt obrotowy

  Jasne, że to dobre rozwiązanie, pod warunkiem że jest Ci on faktycznie potrzebny. Odsetki od kredytu obrotowego związanego z działalnością, możesz wrzucić w koszty.
 10. upl-1

  Wg wyjaśnień Ministerstwa Finansów - nie trzeba. Wystarczy UPL-1 złożyć tylko raz
 11. założenie sklepu internetowego

  W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie by zaczynać od Allegro. ALE. No właśnie, jest ale szybciej sobie nakręcisz sprzedaż jak będziesz mieć własny sklep.. strony szybciej pojawią się w google i będą się indeksować. Możesz zacząć od portalu jak Allegro ale moim zdaniem dobrze czym prędzej przygotować również swój sklep. Zarządzanie jakim sklepem nie jest trudne.
 12. rozliczenie kwartalne

  Niestety nie można. Rozliczenie kwartalne możesz wybrać od kolejnego roku, w którym prowadzona jest działalność. Trzeba będzie do US złożyć pisemko z informacją o zmianie na rozliczenie kwartalne do 20-ego stycznia 2014
 13. wysokość zus

  społeczne wg proporcji, za 1 dzień zdrowotne natomiast za cały miesiąc....
 14. import towarów

  prawidłowe VAT liczy się nie tylko od wartości towarów, ale również kosztu transportu do granicy polskiej, cła i akcyzy (jeśli taka występuje).
 15. dostarczenie l4

  Możesz pocztą, ale pilnuj aby l4 doszło w ciągu 7 dni od jego wystawienia.
×