Skocz do zawartości

blondi

Użytkownicy
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O blondi

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Od miesiąca prowadzę własny salon medycyny estetycznej w małym mieście, jednak mimo wszystko posiadam dość silną konkurencję. Staram się prowadzić dobry marketing, akcje promocyjne itp. Moim problemem jest zachowanie konkurencji, które zniechęca klientki do mojego salonu. Tworzą fałszywe komentarze w internecie pod moimi wpisami, a później ściągają do siebie moje klientki. Oczywiście wszystkie komentarze, które piszą są fałszywe i mijają się z prawdą no ale ludzie mimo wszystko się zniechęcają. Znacie jakiś sposób na powstrzymanie takich nieuczciwych praktyk konkurencji?
 2. blondi

  WNT

  Nie rejestrujesz się do VAT UE, jeżeli nie przekroczyłeś limitu (chyba że chcesz). Jeżeli jednak nie dokonujesz rejestracji zakup towarów od kontrahenta z UE wykazujesz jako zwykłą transakcję zakupu towarów po przeliczeniu na PLN
 3. jeżeli jesteś małym podatnikiem lub nowym przedsiębiorcą - tak.
 4. tak, ale jeżeli jest samochód osobowy to w ramach kilometrówki.
 5. jeżeli odpowiednio to uzasadnisz (np. przewożenie teczki z dokumentami) to tak
 6. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej to Twoje imię i nazwisko stanowi podstawową nazwę firmy. Jednak poza nimi zarówno na umowie jak i fakturach eksploatacyjnych powinien znaleźć się Twój NIP.
 7. blondi

  dotacja a odliczenia

  zależy co to za dotacja tzn. skąd pochodzą środki. czy są to środki unijne a może z funduszu pracy?
 8. Jeżeli będzie towarem handlowym to tak
 9. a kto jest drugim współwłaścicielem?
 10. tak, po kursie średnim nbp z dnia poprzedzającego
 11. Moim zdaniem jeżeli klimatyzator chłodzi/ogrzewa również inne pomieszczenia w domu to urząd skarbowy w razie kontroli zakwestionuje ten wydatek. Jednak decyzja w tej sprawie należy do Ciebie.
 12. jeżeli księgowość chcesz prowadzić samodzielnie wówczas polecam jdg na ewidencjach uproszczonych (kpir, ewidencja przychodów). jednak pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzialności, na którą też warto zwrócić uwagę.
 13. blondi

  fakturka

  rozliczysz je dopiero po otworzeniu działalności. Sposób księgowania zależy od tego co kupiłaś i za ile?
 14. Jeżeli są Twoje, jako przedsiębiorcy nie podlegają księgowaniu. Wówczas swego rodzaju rekompensatą za wydatki na wyżywienie są diety.
×