Skocz do zawartości

kermit

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Pomagam siostrze w zdobywaniu klientów dla jej zakładu fryzjerskiego i zastanawiam się, czy drukowanie i rozprowadzanie ulotek ma sens? Ludzie zwracają na to uwagę czy może lepiej warto wykorzystać ten budżet na internet?
 2. Gratisy i gadżety darmowe

  Dają, ludzie nadal uwielbiają gadżety reklamowe. Tylko przy wybieraniu gadżetów dla firmy należy się zastanowić, które z nich będą odpowiednie i korzystne pod względem wizerunkowym dla przedsiębiorstwa
 3. Cześć, zastanawiam się, która metoda amortyzacji samochodu będzie korzystniejsza - liniowa, jednorazowa czy obliczana według metody indywidualnej? Planuję zakupić samochód na firmę, jednak jeszcze nie jestem pewien czy będzie on nowy, czy z drugiej ręki. Jak mam się zabrać do obliczania amortyzacji, kiedy będę już znać kwotę samochodu?
 4. Chciałem zapytać jak należy zaksięgować fakturę/fakturę korygującą w przypadku gdy: Wystawiłem fakturę za pobraniem 120 zł za zakupiony towar wysłany pocztą. Niestety klient nie odebrał przesyłki bo się rozmyślił więc płatności nie otrzymałem i towar wrócił do mnie z powrotem. Jak to prawidłowo rozliczyć? słyszłem o anulowaniu faktury
 5. sposób finansowania zakupu a rozliczenie

  741 dotyczy samochodów osobowych. a jakie jest dla samochodów ciężarowych? jaką metodę amortyzacji mogę zastosować?
 6. czy zakup samochodu firmowego sfinansowane kredytem ma wpływ na ogólne rozliczenie tego zakupu w KPiR i EśT
 7. Bardzo proszę o pomoc jak mam wprowadzić i zaksięgować zakupiony samochód dostawczy(nie spełnia wymogu samochodu ciężarowego) .Samochód został zakupiony od osoby prywatnej na zwykłą umowę kupna -sprzedaży samochodu na mnie jako osobę prywatną a nie na firmę . Chciałabym wprowadzić ten samochód na firmę i odliczyć sobie go od dochodu.Wiem , że vatu nie mogę odliczyć .
 8. Kupiłem telefon na raty. czy w kpir mogę ujmować comiesięczne raty? czy zaksięgować fakturę jednorazowo?
 9. sprzedaż

  Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Chcę wycofać z działalności gospodarczej samochód osobowy na cele prywatne, który został już do końca zamortyzowany. Będę chciał go sprzedać jako osoba prywatna na umowę kupna-sprzedaży. Czy będę musiał od tego zapłacić podatek dochodowy z działalności albo przy rozliczeniu rocznym ująć przychód ze sprzedaży auta?
×