Skocz do zawartości

kermit

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O kermit

 • Tytuł
  Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Pomagam siostrze w zdobywaniu klientów dla jej zakładu fryzjerskiego i zastanawiam się, czy drukowanie i rozprowadzanie ulotek ma sens? Ludzie zwracają na to uwagę czy może lepiej warto wykorzystać ten budżet na internet?
 2. Dają, ludzie nadal uwielbiają gadżety reklamowe. Tylko przy wybieraniu gadżetów dla firmy należy się zastanowić, które z nich będą odpowiednie i korzystne pod względem wizerunkowym dla przedsiębiorstwa
 3. Cześć, zastanawiam się, która metoda amortyzacji samochodu będzie korzystniejsza - liniowa, jednorazowa czy obliczana według metody indywidualnej? Planuję zakupić samochód na firmę, jednak jeszcze nie jestem pewien czy będzie on nowy, czy z drugiej ręki. Jak mam się zabrać do obliczania amortyzacji, kiedy będę już znać kwotę samochodu?
 4. Chciałem zapytać jak należy zaksięgować fakturę/fakturę korygującą w przypadku gdy: Wystawiłem fakturę za pobraniem 120 zł za zakupiony towar wysłany pocztą. Niestety klient nie odebrał przesyłki bo się rozmyślił więc płatności nie otrzymałem i towar wrócił do mnie z powrotem. Jak to prawidłowo rozliczyć? słyszłem o anulowaniu faktury
 5. 741 dotyczy samochodów osobowych. a jakie jest dla samochodów ciężarowych? jaką metodę amortyzacji mogę zastosować?
 6. czy zakup samochodu firmowego sfinansowane kredytem ma wpływ na ogólne rozliczenie tego zakupu w KPiR i EśT
 7. Bardzo proszę o pomoc jak mam wprowadzić i zaksięgować zakupiony samochód dostawczy(nie spełnia wymogu samochodu ciężarowego) .Samochód został zakupiony od osoby prywatnej na zwykłą umowę kupna -sprzedaży samochodu na mnie jako osobę prywatną a nie na firmę . Chciałabym wprowadzić ten samochód na firmę i odliczyć sobie go od dochodu.Wiem , że vatu nie mogę odliczyć .
 8. Kupiłem telefon na raty. czy w kpir mogę ujmować comiesięczne raty? czy zaksięgować fakturę jednorazowo?
 9. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Chcę wycofać z działalności gospodarczej samochód osobowy na cele prywatne, który został już do końca zamortyzowany. Będę chciał go sprzedać jako osoba prywatna na umowę kupna-sprzedaży. Czy będę musiał od tego zapłacić podatek dochodowy z działalności albo przy rozliczeniu rocznym ująć przychód ze sprzedaży auta?
×