Skocz do zawartości

anastazy

Użytkownicy
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O anastazy

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Pomysł jest ok, jeśli będziesz w sposób zachęcający odbiorców tworzyć swoje filmiki. Bez ciekawego contentu ani rusz. Co do formalności podejrzewam, że wystarczy własna jednoosobowa działalność gospodarcza. Dodatkowo możesz również zawiązać umowę z jedną z agencji, zajmujących się wspieraniem vlogerów. Mają pod swoimi skrzydłami wiele osób ale mimo to zawsze starają się pomóc ze sprawami, które dotyczą rozliczeń i prowadzenia kanału na yt.
 2. Zapoznałaś się już mniej więcej z występującą konkurencją? Meble z palet to obecnie temat bardzo na czasie, dlatego jeśli równolegle powstaje kilkanaście takich samych przedsiębiorstw to ciężko będzie się utrzymać na rynku bez elementu wyróżniającego. Według mnie pomysł jest ok, bo nie każdy ma dostęp do europalet, czas na majsterkowanie lub odpowiednie umiejętności Trzeba tylko się dobrze zastanowić nad modelem biznesowym, aby nie być kolejną firmą oferującą standardowe meble z palet. Pomysł ze współpracą z projektantem wnętrz może być tutaj pójściem w dobrym kierunku.
 3. proponuję, żeby kolega udał się do doradcy podatkowego :)
 4. skoro jest tak jak piszesz to odlicz VAT z tego tytułu. Nadwyżka VAT-u naliczonego nad należnym przejdzie ci na następny miesiąc/ kwartał.
 5. Mariolcia chyba sama nie wiesz co piszesz. York agresywny. chcesz mieć problemy z us to sobie wrzucać, proszę bardzo. Ale twoje pomysły są przezabawne- york do ochrony biura, no proszę cię.
 6. anastazy

  Dotacja unijna

  wydaje mi się że US ma rację.
 7. może boi się kontroli US bo ma za dużo VAT-u odliczonego
 8. anastazy

  ciężarna

  nie do końca orientuję się w prawie pracy, ale wydaje mi się że nie możesz. Miej trochę sumienia, za co dziewczyna się utrzyma jak ją zwolnisz. Zastanawiałeś się nad tym?
 9. ale w takiej sytuacji chyba nie wprowadza samochodu do ewidencji środków trwałych, tylko po prostu pisze, że samochód będzie wykorzystywany w działalności i już.
 10. przeczytaj jeszcze raz, może zrozumiesz
 11. Jeżeli używasz go tylko ty i nikomu go nie odsprzedajesz to do 13. Natomiast jeżeli jest wykorzystywany do dalszej odsprzedaży wówczas do 10.
 12. jeżeli np. składki za lipiec są płatne do 10 sierpnia i zapłacisz je w tym terminie to odliczasz w zaliczce za sierpień- składki odlicza się w miesiącu zapłaty. Jeżeli zapłacisz po wyliczeniu zaliczki, wówczas odliczasz w kolejnym miesiącu, w tym przypadku we wrześniu.
 13. moim zdaniem możesz ten wydatek rozliczyć w ramach prowadzonej kilometrówki.
 14. anastazy

  auto

  a jest auto osobowe czy ciężarowe?
 15. Procent (współczynnik)wg którego wydatki takie jak czynsz, woda, gaz, wywóz śmieci itp. będą wliczane w koszty ustala się następująco: (powierzchnia pokoju : powierzchnia całego mieszkania)*100% Wówczas wartość brutto z faktury należy pomnożyć przez wyliczony współczynnik i otrzymaną kwotę zaksięgować za pomocą dowodu wewnętrznego. Pod sporządzony DW trzeba podpiąć fakturę wraz z wyliczeniami.
×