Skocz do zawartości

Dagmar

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Mam pytanie, dostałem fakturę za wynajem auta na 900 zł (przez to, że moje firmowe było w naprawie), a z kilometrówki jaką prowadziłem wyszedł mi limit na ok 600 zł. Co z tym pozostałym 300 zł, jak już nie używam tego auta to nie wliczę do kosztów pozostałej kwoty ?
 2. Mam u siebie pracownice w ciąży (ona nie wie, że ja wiem). Czy przywileje jak krótsza praca przed komputerem będą jej przysługiwać dopiero jak mi zgłosi, że jest w ciąży ?
 3. fryzjer na telefon?

  Mania... nikt Cię nie zmusza do korzystania z usług fryzjerstwa obwoźnego. To jest dobry pomysł. Mam koleżankę, która się tym zajmuje w innej części Polski. Ma już stałe klientki, a zwykle jest tak że przyjeżdża "obciąć" jedną głowę a tu nagle jest więcej chętnych. Mam nadzieję, że Twój pomysł wypalił :)
 4. usługi noclegowe

  Byłem na kilka dni w delegacji. Czy to prawda, że z faktur za nocleg w hotelu nie mogę rozliczyć VATu? Czyli kwota VAT w ogóle przepada ?
 5. Zakupiłem telefon komórkowy, do telefonu wykupiłem również usługę ubezpieczenia "Bezpieczne urządzenie", która wyszczególniona jest na rachunku. Moje pytanie jest następujące: czy mogę to ubezpieczenie wliczyć w koszta prowadzenia działalności?
 6. Witam, mam dwa krótkie pytania z zakresu ksiegowości i zatrudnienia. Pierwsze dotyczy stawki podatku VAT od usług edukacyjnych. Firma moja wkrótce zacznie prowadzić kurs języka angielskiego i w związku z tym poszukuję informacji jaka jest stawka Vat na te usługi. Moje drugie pytanie dotyczy formy zatrudnienia lektora na ww. kursy - czy można zatrudnić go na um owę o dzieło (takie informacje znalazłem w internecie) i w związku z tym jak wygląda sprawa rozliczeń z nim, tzn. czy mogą być miesięczne czy tylko jednorazowe?
×