Skocz do zawartości

Koksu

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. pracownica w ciąży

  Zgadzam się z Thomasem, sam widziałem po mojej ciężarnej koleżance jak chciała pracować do końca na pełnych obrotach, ale się nie udało- przeliczyła swoje siły i odeszła na zwolnienie już w czasie 4 miesiąca.
 2. seo dla strony internetowej

  adwords za dużo Ci nie da jak nie masz kontentu... ile można inwestować w linki
 3. Czy przez okres zawieszenia działalności będę musiał rozliczać zaliczki na PIT?
 4. Rozliczam się na KPIR. W VAT miałem nadpłaty, więc złożyłem wniosek o zwrot kwoty. Teraz US mi ją przelał, czy muszę ją dodatkowo ując jako przychód w KPIR?
 5. Rozliczam się w działalności z podatku dochodowego kwartalnie. Słyszałem, że nie trzeba składać deklaracji miesięcznych, czy z kwartalnymi jest tak samo?
 6. Termin odliczenia VAT

  Witam. Wiem, że w przypadku faktur za media (takich jak internet) VAT można rozliczyć dopiero w terminie płatności. No właśnie – czy chodzi tu o termin dokonania zapłaty datę wyznaczoną na fakturze ??
 7. Witam! czy istnieje możliwość odliczania podatku VAT za paliwo w przypadku samochodu osobowego zakwalifikowanego (zakup kratki i spełnienie reszty wymogów) przez Okręgową Stację Kontroli Pojazdów na samochód ciężarowy do 3,5t ?
 8. Rozliczam się kwartalnie, we wrześniu rozliczyłem się z urzędem skarbowym i z zusem, w listopadzie otrzymałem fakturę korygującą do faktury wystawionej we wrześniu. Kiedy wprowadzić fakturę korygującą i co dalej powinienem zrobić, chodzi mi o kwestie rozliczenia z urzędem skarbowym , bo jeśli skoryguję tą fakturę to zmienią się kwoty za wrzesień i co za tym idzie inaczej powinienem się rozliczyć, prosiłbym o wyjaśnienie co powinienem w takim przypadku zrobić.
 9. Poszukuję informacji na temat wynajmu samochodu osobowego od osoby prywatnej do celów prowadzenia przeze mnie działalności gospodarczej. Proszę o informację jaką powinienem zawrzeć umowę z właścicielem samochodu (umowę najmu czy dzierżawy?). Czy miesięczna stawka za wynajem samochodu może zostać dowolnie ustalona pomiędzy stronami (np. 100 zł miesięcznie)? Czy ustalona stawka może być stawką roczną (np. 1200 zł za rok) płatną w całości w jednym miesiącu, np. w październiku. Na jakiej podstawie wliczyć powyższą przykładową kwotę do kosztów uzyskania przychodu jeśli osoba od której chcę wynająć samochód jest osobą prywatną nie mającą możliwości wystawienia faktury VAT.
×