Skocz do zawartości

Romka

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Zakupiłam w grudniu samochód osobowy do firmy (pierwszy raz, wcześniej auto w firmie nie było konieczne). Będę korzystac z odliczenia 50% VAT, bardzo proszę zatem o informację jak mam wyliczyć wartość początkową samochodu jako środka trwałego do amortyzacji, czy jeżeli odliczam 50% VAT to wartość początkową będzie stanowiło 50% kwoty netto? Czy jednak mogę całą kwotę netto ująć? Bardzo proszę o wsparcie.
 2. Romka

  opłata parkingowa

  Ja ujmuję kwitki z opłat parkingowych w zestawieniu wydatków do kilometrówki i jeśli łącznie mieszą się w limicie z kilometrówki, to księguję jako koszt w kol 13 KPiR.
 3. Mam pytanie odnośnie pracy przy monitorze ekranowym. Bo to jest w sumie przestarzały zapis. Dzisiejszy sprzęt jest bezpieczny i nie szkodzi kobiecie w ciąży. Ja mam taką zatrudnioną, póki co 4 miesiąc ciąży. Tak naprawdę to nie mam jej czego innego dać, no bo na magazyn nie wyślę. Co w takim wypadku zrobić ? Czy ona może pracować jak do tej pory jeśli będzie chciała ?
 4. Chcę zlikwidować działalność. Czy to prawda, że jak mam pracownika na zlecenie to muszę mu PIT-11 wystawić w dniu likwidacji ?
 5. W zeszłym miesiącu zaniżyłam niechcący wpłatę zaliczki na podatek dochodowy o 10 zł. Czy wystarczy, że dopłacę im tą kwotę?
 6. "warunkiem jest posiadanie dowodu wywozu mebli z kraju" - a jakie to dowody ?
 7. Romka

  umowa zlecenie

  a jak działa rozliczenie, tzn kiedy muszę zapłacić ZUS. Jak wynagrodzenie z rachunku jest za marzec, wypłacone 10 kwietnia, to ZUS idzie do marca czy kwietnia?
 8. Mam problem, a mianowicie okazało się że zaniżyłam kwotę przychodu we wrześniu 2012r i tym samym muszę złożyć korektę VAT-7. Póki co moja firma przynosi same straty i od września do grudnia miałam nadwyżkę podatku z faktur zakupu. Czy wobec tego wystarczy, że złożę korektę za wrzesień czy za pozostałe miesiące też muszę ? VAT pierwszy raz zapłaciłam w styczniu 2013.
 9. Witam! potrzebuję porady od bardziej doświadczonych niż ja. Prowadzę działalność i dodatkowo jestem zatrudniona na etat. Wybrałam w działalności opodatkowanie liniowe i co za tym idzie płacę podatek od każdej zarobionej złotówki. Tak sobie pomyślałam, że mogłabym zacząć wpisywać w koszty paliwo. Wprawdzie jest to mój prywatny samochód osobowy ale dojeżdżam nim również do klientów. Co o tym sądzicie ?
 10. Witam, 1. jak zaksięgować FV, która jest wystawiona przez serwis za naprawą auta, kwotę netto zapłacił ubezpieczyciel, a ja mam zapłacić tylko Vat. Leasing i ubezpieczenie jest na mnie. 2. FV za leasing tego auta refakturuję firmie syna, Ta firma korzysta z auta i świadcząc usługi wystawia FV. Czy mogę Vat, który mam zapłacić serwisowi za naprawę auta też refakturować firmie syna? Ja nie wykorzystuję auta i mam dochodu z tego tytułu. Nie mam zatem środków na zapłacenie Vatu i nie będę mogła go odzyskać. Czy mam wystawić FV na naprawę auta firmie syna, ale jak zaksięgować tylko Vat?
 11. Witam, mam pytanie dotyczące podatku VAT. Czy żeby być płatnikiem podatku VAT trzeba posiadać umowę użyczenia lub najmu lokalu? Podkreślam iż, lokal w którym jestem zameldowana od urodzenia jest własnością mojego Dziadka. Wobec czego mam pytanie czy potrzebna jest zgoda na prowadzenie działalności od mojego Dziadka? Pani w Urzędzie Skarbowym powiedziała że żeby zarejestrować się jako płatnik VAT potrzebna jest ta zgoda.
×