Skocz do zawartości

Carla

Użytkownicy
  • Zawartość

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Co do świadczenia usług to jeszcze wszystko zależy od tego czego dotyczą, Np usługi marketingowe czy infomatyczne świadczone na rzecz podatników z innych krajów UE podlegają pod ogólną zasadę art 28b ustawy o VAT i tym samym ujmujesz je w informacji podsumowującej VAT-UE. Ale są wyjątki, jak np usługi związane z nieruchomościami których nie wykazuje się w informacji podsumowującej, jako że nie podlegają pod art 28b.
  2. Denis, 0% ale pod warunkiem, że chodzi o eksport towarów i będziesz posiadać potwierdzenie wywozu poza granice Polski (dokument celny SAD lub IE-599). Więcej na ten temat przeczytasz w poniższym artykule: http://poradnik.wfirma.pl/-eksport-towarow
  3. Ryszard- a zatrudniasz jakiegoś pracownika albo przyjmujesz klientów w mieszkaniu? Wtedy klimatyzator mógłby być zasadny. Bo jak pracujesz sam w mieszkanu to często US podaważa tego typu wydatki jako o charakterze osobistym, bo mają jedynie wpływ na zdrowie czy dobrą formę przedsiębiorcy.
  4. Carla

    co, jak i gdzie

    Uważałabym jednak z wcześniejszym zakupem towarów, bo nie każdy wie że nie można ich od razu wliczyć w koszty. Wchodzą do KPiR remanentem i rozliczane są dopiero przy sporządzeniu remanentu końcowego (czyli zwykle na koniec grudnia)
  5. Na jakiej stawce ryczałtu opodatkowana jest wypłata odszkodowania? Dostałam pieniądze od firmy kurierskiej za zniszczenie przesyłki w transporcie.
  6. Carla

    fv do USA

    Stosowanie opisu "odwrotne obciążenie" jest narzucone przez rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie wystawiania faktur. § 5 ust. 2 pkt. 5: Faktura powinna zawierać dodatkowo w przypadku dostawy towarów lub wykonania usługi, dla których obowiązanym do rozliczenia podatku, podatku od wartości dodanej lub podatku o podobnym charakterze jest nabywca towaru lub usługi - wyrazy "odwrotne obciążenie".
  7. Carla

    zakup z chin

    Do przeliczenia należy zastosować średni kurs NBP z dnia poprzedzającego wystawienie faktury.
  8. Tak, musisz sporządzić remanent początkowy, nawet jeśli będzie on miał wartość zerową. Należy go wprowadzić do KPiR jako pierwszą pozycję.
  9. Kupuję auto osobowe na firmę. Naliczony VAT to ok 8000 zł, z czego możliwe do odliczenia jest tylko 6000 zł. Co się dzieje z tymi pozostałymi 2000 zł?? one przepadają ? Jeśli tak, to w jakim kraju my żyjemy ???
  10. Mam takie zapytanie. Moja firma dokonuje importu z Rosji, towary przechodzą przez odprawę celną. Niedawno zdarzyło się, że na dokumencie SAD był błąd w przeliczeniach, bowiem została podana błędna kwota faktury za transport. To jest błąd celnika. Czy ja muszę im zgłaszać ten błąd, który wyłapałam ?
  11. W ramach użytkowanej karty płatniczej do konta i obowiązującej w banku promocji otrzymałam 5% zwrot wydatków, kwota mała bo około 10 PLN, ale wpłynęła na moje firmowe konto. Czy muszę to zaksięgować jako przychód firmy ?
  12. Jeśli to Pan jest właścicielem automatów to Pan powinien dokonywać opróżnienia zasobnika na monety. Zgodnie z art. 19 ust 17 ustawy o VAT: W przypadku dokonywania dostawy towarów za pośrednictwem automatów obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wyjęcia pieniędzy lub żetonów z automatów, nie później jednak niż w ostatnim dniu miesiąca. Ze względu na treść powyższego artykułu powinien Pan tak zorganizować swoją działalność, aby pobór gotówki za dany miesiąc nie następował później niż w ostatnim dniu tego miesiąca. W celu wykazania sprzedaży z automatu w deklaracji VAT należy wystawić poza systemem dokument wewnętrzny (np raport z pobrania gotówki, bądź w innej formie pod warunkiem, że w sposób wiarygodny będzie odzwierciedlać faktyczną sprzedaż), który następnie należy zaksięgować jako przychód. Dopiero po zaewidencjonowaniu sprzedaży należy przekazać najemcy informację o kwocie jego należności (umowne 10%). Najemca powinien wystawić na tą kwotę fakturę sprzedaży, która będzie dla Pana stanowić koszt uzyskania przychodu.
  13. Otrzymałam zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów. Proszę o informacje czy jeśli kupiłam paliwo w dniu odbioru samochodu z salonu (bo przecież musiałam jakoś dojechać do domu) a zaświadczenie Vat-1 zostało wydane 4 dni później to czy mogę odliczyć vat od paliwa zakupionego przed wydaniem zaświadczenia?
×