Skocz do zawartości

Stach

Użytkownicy
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Dzięki Fox. Właśnie zastanawiało mnie to jak się ma wpis w dowodzie rejestracyjnym do wyboru kategorii środka trwałego. To w sumie tylko tak technicznie, bo podatkowo akurat u mnie wyszłoby na to samo, bo będę korzystać z amortyzacji 20% (jest taka sama stawka dla kśt 741 i 742). W każdym razie nurtowalo mnie to zagadnienie. Może jeszcze jakiś księgowy trafi na nasz wątek i odpisze z praktyki
 2. Mam problem bowiem kupiłem auto dostawcze VAN ale z dwoma rzędami siedzeń. Chcę je wprowadzić do srodków trwałych tylko czy jako osobowy czy cieżarowy ? bo w dowodzie mam wbite, że ciężarowy ale wg ustawy o PIT nie mieści się na liscie ciężarowych przez dwa rzędy sziedeń.. czyli jakie kśt przyjąć 741 czy 742 ?
 3. Witam, kupiłem do firmy nowy komputer ale monitor używam do niego prywatny (kupiony 2 lata temu ale mam na niego fakturkę na mnie prywatnie). Pytanie czy ten monitor jakoś mogę wrzucić w koszty skoro używam go w firmie?
 4. boss przez dokumenty wywozowe miał "zapewne" na myśli : - gdy przewóz towaru został zlecony przewoźnikowi, podatnik powinien posiadać dokumenty jednoznacznie potwierdzające dostarczenie towaru do miejsca jego przeznaczenia na terytorium państwa innego niż Polska będącego członkiem UE, lub - gdy przewozu towaru dokonał nabywca lub dostawca własnym środkiem transportu, podatnik musi posiadać dokumenty potwierdzające dane identyfikacyjne zarówno dostawcy jak i odbiorcy oraz adres, pod który dokonano dostawy, określenie towaru i jego ilości, potwierdzenie przyjęcia towaru przez nabywcę oraz dane identyfikujące środek transportu oraz specyfikację poszczególnych sztuk ładunku. Dokumenty o charakterze uzupełniającym: - korespondencja handlowa z nabywcą, w tym jego zamówienie - dokumenty dotyczące ubezpieczenia - dokumenty potwierdzające zapłatę za towar - dowód potwierdzający przyjęcie przez nabywcę towaru na terytorium innego państwa członkowskiego niż Polska Zupełnie inaczej jest przy eksporcie poza granice UE.
 5. Stach

  nowy biznes

  to mam dla Ciebie pomysł Kup karcher i obok mycia okien będziesz prał dywany, tapicerki. W biurowcach często są dywany.
 6. Jestem na zwolnieniu lekarskim w firmie, w której pracuję na etat. Czy L4 mogę im wysłać pocztą?
 7. dochody z najmu musisz wykazać na PIT-36, więc składasz dwa pity
 8. Kupiłem od firmy z Niemiec laptopa. Otrzymałem fv ze stawką 0%. Dodam, że jestem zgłoszony do VAT-UE, ale czy taka transakcja stanowi dla mnie WNT? W końcu nie kupuję towaru handlowego. Jeśli nie WNT to jak ją rozliczyć ?
 9. Zakupiłem ekspres do kawy dla klientów. Czy też mogę zaliczyć wydatek do kosztów działalności gospodarczej?
 10. Prowadzę jednoos. DG, na KPiR. Obecnie rozliczam się z US z podatku dochodowego i podatku VAT co miesiąc. Chciałbym rozliczać się rzadziej, np: co kwartał lub raz na pół roku. Czy mam taką możliwość i co muszę zrobić?
 11. Witam. Od miesiąca prowadzę działalność, jestem na KPiR. Już system mi powyliczał kwotę VAT i zaliczki na podatek dochodowy do zapłaty za listopad. Mam pytanie. Otrzymałem jeszcze 1 fakture i po wprowadzeniu wydatku okazuje sie, ze z 1022 zl brutto odzyskam caly VAT, a jeśli chodzi o koszty to podatek dochodowy pomniejszył się zaledwie o około 150 zl, mimo iż kwota wydatku netto to około 800 zl. Czy popełniam jakiś błąd?
 12. Prowadzę działalność: 66.22.Z Działalność agentów i brokerów ubezpieczeniowych - zwolnione z VAT, nie rejestrowałem się jako podatnik vat, chciałbym rozszerzyć PKD o 69.10.Z Działalność prawnicza, nie mam zamiaru wykonywać na razie tej działalności, a nawet gdybym rozpoczął taką działalność, to przychody z tego tytułu wyniosłyby kilka tys zł/rok. Przyjmijmy jednak, że nie będę jej wykonywał, tak na prawdę chciałbym rozszerzyć pkd, żeby móc wrzucić w koszta opłatę za aplikację i wydatki na książki typowo prawnicze. Czy po rozszerzeniu pkd muszę rejestrować się jako podatnik vat zwolniony?
 13. Dzień Dobry. Mam pytanie tak dla upewnienia a mianowicie: Czy będąc na ryczałcie (firma zajmuje się remontami i wykończeniem wnętrz) wystawiając fakturę dla innej firmy płace podatek 5,5% czy 8,5%? dowiedziałem się, że dla firmy VAT wynosi 23%. I jak to jest z klientami indywidualnymi? Ile VATu a ile podatku dochodowego? Na mieszkaniówkę 8% VATu a podatek 5,5%? Mam nadzieję, że dobrze to rozumiem, proszę o odpowiedź i z góry dziękuję
×