Skocz do zawartości

Arkon

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. A jak formalnie zrobić przekazanie? Co trzeba zrobić pod względem dokumentów księgowych? Mam podobny przypadek, z tym że chodzi o przekazanie w ramach darowizny starego laptopa, którego kiedyś wciągnąłem na środki twrałe z majątku prywatego.
 2. kwes - "z tego co wiesz"- a wiesz może czy jest tam naliczony VAT?? Fv mają VAT 0% i obowiązek rozliczenia VAT jest po stronie nabywcy. I niestety dla polskiego przedsiębiorcy- oznacza to konieczność zgłoszenia do VAT-UE.
 3. Niestety nie. Tutaj jest też ważny wiek - do 26 roku życia
 4. Mam wątpliwość co do usług marketingowych jakie chcę zakupić od firmy francuskiej. Jestem podatnikiem VAT ale nie zgłoszonym do VAT-UE. Tamta firma poinformowała mnie, że to ja będę musiał naliczyć podatek VAT, ale czy na pewno mam taki obowiązek?
 5. Arkon

  faktura za SEO

  to dla Ciebie będzie import usług. Musisz wystawić fv wewnętrzną i naliczyć krajową stawkę VAT. Transakcja będzie w tym przypadku neutralna podatkowo, bo VAT pojawi się zarówno po stronie zakupu jak i sprzedaży.
 6. Kupiłem do firmy 5 ekspresów do kawy, które w ramach działalności gospodarczej będę wydzierżawiać. Wartość każdego z nich to 3200 zł netto. Czy powinienem je wprowadzić do środków trwałych ?
 7. Mam pytanie, otóż mam fakturę zakupu za art biurowe wystawioną dnia 17 stycznia, która wpłynęła do mnie 21 stycznia. Ja rozliczam się miesięcznie. Czy mogę jeszcze rozliczyć z niej VAT ale w bieżącym miesiącu żeby nie robić korekty za styczeń ?
 8. Wynajmuje samochód ciężarowy na podstawie umowy najmu ponoszę wszelkie koszty związane z bieżącym jego użytkowanie wożę nim towar, auto jest dostawcze ma homologację VAT-1, chce odliczać cały VAT i wartość netto księgować bezpośrednio w KUP, Czy mogę tak postępować i czy nie muszę czasem prowadzić ewidencji przebiegu pojazdu?
 9. Wygenerowałem deklarację VAT UE i tylko transakcje z podmiotami z UE zostały w nią zawarte. Co mam zrobić z transakcjami, które maja charakter wnt tj. zakup w chinach i odprawa na terenie Niemiec, aby one również zostały pokazane w deklaracji vat ue.
 10. Czy mogę anulować fakturę z systemu w przypadku rezygnacji przez kupującego? Przykład - kupujący kupił przedmiot i zapłacił. Odebrał przesyłkę oraz FV. Następnie zrezygnował z zakupu i odesłał przedmiot wraz z oryginałem FV (na FV adnotacja kupującego, że rezygnuje z towaru, prosi o zwrot na konto bankowe oraz jego podpis). Normalnie byłaby zapewne korekta, jednak w tej sytuacji posiadam oryginał faktury, a więc faktura nie została wprowadzona do obiegu.
×