Skocz do zawartości

maxx

Użytkownicy
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Wynajmuję od osoby prywatnej lokal na działalność. Osoba ta wystawiła mi rachunek, który nie posiada NIPów. Pytanie, czy osoba która nie prowadzi działalności ma prawo wystawić mi rachunek i czy dopuszczalne jest by nie miał on NIPu?
 2. Za rok 2015 mam stratę w działalności ok 9000 zł a z etatu dość wysokie dochody - pytanie czy stratę na działalności można odliczyć od etatu?
 3. maxx

  korekta kosztów

  i dokończę - jeżeli wyksięgowałaś jakiś nieopłacony wydatek do końca 2015 roku, to po jego zapłacie po 1 stycznia 2016 będzie można go ująć ponownie w kosztach na starych zasadach.
 4. maxx

  druga działalność

  Witaj, nie, w takim wypadku tylko rozszerzasz dotychczasową działalność o nowy profil, czyli wystarczy złożyć aktualizację CEIDG-1 i tam zgłosić nowe kody PKD.
 5. Witam. Wykonałem ostatnio usługę przygotowania planu ewakuacji biurowca pod Berlinem. Usługa była świadczona dla firmy niemieckiej. Jak wystawić zatem fakturę (jaka stawka VAT) oraz jak wykazać ta transakcję w deklaracji VAT--7? Czy muszę również składać VAT-UE?
 6. maxx

  Opony zimowe

  Iga ma rację, to jest wydatek eksploatacyjny, w księgowości traktowany jak zakup oleju czy płynu do spryskiwaczy.
 7. maxx

  strona internetowa

  Dostałem ofertę zrobienia mi strony za 1000 zł, czy to dużo ?
 8. maxx

  podstawa WNT

  Jak najbardziej koszt transportu podlega opodatkowaniu polską stawką i stanowi WNT. Tak więc powinien zostać wykazany w deklaracji VAT-7.
 9. A przy liczeniu tych dwóch kolejnych okresów to bierze się od daty wystawienia czy otrzymania dokumentu?
 10. a jak już prowadzę działalność ale za kilka dni zacznę pracować na etat to po prostu muszę powiedzieć pracodawcy, że prowadzę działalność i nie będzie mi odliczał kwoty wolnej??
 11. Postanowiłem w działalności gospodarczej korzystać również z samochodu prywatnego, oczywiście koszty rozliczam poprzez kilometrówkę. I tu rodzi się pytanie, czy do kosztów rozliczanych w ramach kilometrówki mogę dorzucić coś poza paliwem, np płyn do spryskiwaczy, olej silnikowy...?
 12. Witam, mam takie dość banalne pytanie, ale wolę się upewnić czy myślę dobrze: Rozliczam się od tego roku kwartalnie, czy po zamknięciu miesiąca np. lutego w którym "wychodzi" podatek dochodowy, koszty poniesione w marcu pomniejszają go czy już nie ?
 13. Witam!! potrzebuję pilnej porady. W zeszłym roku założyłem działalność gospodarczą i korzystałem z limitu 20tyś na kasę fiskalną. W listopadzie przekroczyłem ten limit i w moim urzędzie skarbowym mi powiedzieli, że mam 2 miesiące na zainstalowanie kasy. Kasę zaistalowałem z dniem 1 lutego i teraz dzwoniłem do urzędu w sprawie ulgi na kasę jaką sobie mogę odliczyć a oni mówią, że nie mogę skorzystać z ulgi bo kasę powinienem zainstalowac już w następnym dniu po przekroczeniu limitu. Czy to prawda ??
 14. Przy zakładaniu działalności we wniosku CEIDG podałem nr swojego prywatnego konta. Teraz chcę założyć konto firmowe i mam w związku z tym pytanie: Czy powinienem o tym poinformować oprócz US także ZUS, czy też po zgłoszeniu korekty w CEIDG Urzędy automatycznie zostaną o tym fakcie powiadomione? Jaki wniosek powinienem w tym celu przygotować? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 15. Jakie dokumenty potrzebuje złożyć przy zmianie biura rachunkowego i na jakim druku? z góry dziękuje za podpowiedz.
×