Skocz do zawartości

Jack

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Witam, chcę kupić auto z Rosji. Czy ktoś już dokonywał podobnej transakcji? Jak to księgować?
 2. Jack

  Artykuł

  Mam podobną kwestię, zamawiam artykuł (tekst) po raz pierwszy z zagranicy. Odsprzedaję go na portal w Polsce - czy tu stosuję przy sprzedaży standardowe 23% ?
 3. Bart - ujmij to w ewidencji zwrotów. Paragon podepnij do ewidencji.
 4. Witaj! pod kątem podatkowym nie ma to znaczenia, bo w przypadku ujęcia sprzętu na środkach trwałych z racji niskiej wartości (poniżej 3500 PLN) można dokonać jednorazowej amortyzacji w miesiącu przyjęcia do używania. Za ujęciem na środkach trwałych przemawia natomiast fakt, że maszyna będzie zewidencjonowana, zatem zawsze pod ręką będziesz mieć zestawienie sprzętów które znajdują się w firmie.
 5. No niestety ale powinieneś, bo możesz podlegać pod inny US. Zgłoszenia aktualizującego dokonuje się na formularzu CEIDG-1. Po jego złożeniu warto od razu poinformować Twoich stałych kontrahentów, w tym dostawców mediów.
 6. Nic nie trzeba, nawet zgłaszać do US. Po prostu tak sobie postanawiasz i rozliczasz koszty pośrednie. Z tym, że zmiany z metody memoriałowej na uproszczona (i na odwrót) można dokonać tylko od początku roku, a więc najwcześniej od 1 stycznia 2014. Metoda rozliczania kosztów musi być ciągła dla całego roku
 7. Mam samochód na współwłasność z tatą. Chcę go wprowadzić na ŚT wobec tego z tatą podpisuję umowę użyczenia. Czy wobec tego wszystkie koszty, jak paliwo, czy OC będę mógł ujmować w całości w kosztach czy proporcjonalnie do udziału ?
 8. Jack

  ulotki reklamowe

  No ma to sens, zawsze trafisz do jakiś ludzi. Przede wszystkim musisz dobrze przygotować ulotkę, żeby była przyciągała. W centrum mojego miasta stoi wiele "rozdawaczy" ulotek i ja je zawsze biorę z uprzejmości, bo Ci ludzie próbują zarobić i ja to rozumiem. Ale czasem te ulotki są takie jakby je układała pani Halinka z działu księgowego - zupełnie bez polotu. Dobrze jest zrobić jakąś promocję, takie rzeczy przyciągają. No i zależy jeszcze czym handlujesz.. jak np. kosmetykami to możesz ulotki rozdawać wszystkim, a jak np. sprzętem dentystycznym.. to rozdawanie ulotek na ulicy faktycznie może się w ogóle nie opłacić, bo nie trafisz do swojej grupy odbiorców... :)
 9. Kwotę z pewnością trzeba dopłacić. Na dłużniku wisi również zobowiązanie do opłacenia odsetek od zaległości podatkowych. Nie płaci się odsetek jeśli ich wartość nie przekroczy kwoty 6,60 zł. Od zaległości na 10 zł opóźnionej o miesiąc odsetek i tak nie będzie, ale warto zapamiętać na przyszłość.
 10. Witam! prowadzę działalność indywidualną w domu. Do tej pory nie wrzucałem w koszty ani herbaty ani kawy. Ale moim porannym zwyczajem jest przyrządzanie soku z owoców i tu pytanie - czy nową wyciskarkę do cytrusów mogę wrzucić w koszty i ująć jako wyposażenie firmowe ?
 11. Witam. prowadzę działalność i jestem zgłosozny do VAT-UE. Kupiłem aplikacje z AppStore (firma z Luksemburga, też VAT-UE) a oni mi wystawili fakturę ze stawką VAT 15%. Co mam teraz zrobić wystawiając fakturę wewnętrzną, brac pod uwagę ich VAT ?
 12. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę rozliczyć koszt udziału w szkoleniu w ramach prowadzonej DG ? Prowadzę KPiR.
 13. Od jakiegoś czasu zająłem się wynajmem maszyn vendingowych (sprzedających). Moje pytanie brzmi jak ja - jako wynajmujący i jak najemca mamy rozliczyć przychód ze sprzedaży, jeżeli w umowie najmu było zapisane, że przy każdym opróżnieniu zasobnika na monety najemca jest zobowiązany zapłacić mi za wynajem automatu 90% z wpływów do automatu? Jak to wszystko potem zaksięgować i jak rozliczyć mam ja jako Wynajmujący, a jak Najemca? czy tylko ja muszę wystawić fakturę vat?
 14. Mam zamiar sprzedać laptopa, którego używałem w swojej działalności (przez 4 miesiące od daty zakupu) i (nie był wpisany do ewidencji środków trwałych ani jako wyposażenie - wartość poniżej 1500zł). Jednorazowo wrzuciłem go w koszty. Jestem płatnikiem VAT. Czy sprzedając go mam wystawić po prostu fakturę VAT i potraktować to jako przychód?
 15. Witam. Założyłem działalność gospodarczą, jestem vatowcem na zasadach ogólnych i jak dotąd wypisywałem faktury VAT tylko na instytucje będące płatnikami VAT. Teraz wykonałem usługę projektową dla osoby prywatnej (nie prowadzącej działalności gospodarczej) i mam pytanie. Chciałbym się upewnić czy stawka 23% za usługę zaprojektowania instalacji gazowej dla budynku mieszkalnego dla klienta prywatnego jest poprawna.
×