Skocz do zawartości

gusia

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O gusia

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. gusia

  drewniane ozdoby

  Zbyt będzie, tylko pytanie jak dużego oczekujesz. Na pewno pojawienie się na jakichś targach handmade itp. będzie dobrym elementem, a poza tym to raczej w grę wchodzi sprzedaż internetowa - tam powinno być trochę więcej chętnych no ale mimo wszystko musisz zrobić rozeznanie w konkurencji. Bez tego ani rusz.
 2. Zdecydowaliśmy się jeszcze na profil na Instagramie. Prowadzimy go od tygodnia i na ten moment nie zebraliśmy jeszcze tam nawet części fanów z Facebooka. Poza tym to wszystko wydaje się dość czasochłonne - polecacie nadal się tym zajmować na własną rękę czy lepiej będzie kogoś wynająć? Z góry odpowiadam, że nie mamy ogromnego budżetu reklamowego.
 3. Sposobów jest wiele, tylko ciężej jest z wyborem odpowiedniego dla siebie. Na Twoim miejscu spróbowałabym połączyć działania w internecie z tymi offline - oferując na przykład specjalną zniżkę w danym dniu dla osób, które odpowiedzą na wpis na facebooku lub wykonają inne określone zadanie. Zamieszczając informację o tym również w lokalu, zachęcisz klientów do śledzenia restauracji online. Jeśli posiadasz dodatkowe fundusze na marketing możesz zainwestować w reklamę, którą skierujesz wyłącznie na mieszkańców miasta, w którym znajduje się Twoja restauracja. Przygotowana w poprawny sposób sprowadzi większą ilość osób na stronę, gdzie będą mogli zapoznać się z ofertą.
 4. gusia

  Korekta WDT?

  Zgodnie z ustawą o VAT WDT podlega opodatkowaniu według stawki podatku 0%, pod warunkiem że: 1) podatnik dokonał dostawy na rzecz nabywcy posiadającego właściwy i ważny numer identyfikacyjny dla transakcji wewnątrzwspólnotowych, nadany przez państwo członkowskie właściwe dla nabywcy, zawierający dwuliterowy kod stosowany dla podatku od wartości dodanej; 2) podatnik przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy, posiada w swojej dokumentacji dowody, że towary będące przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do nabywcy na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju; 3) podatnik składając deklarację podatkową, w której wykazuje tę dostawę towarów, jest zarejestrowany jako podatnik VAT UE. Jeżeli na dzień transakcji kontrahent nie był zarejestrowany dla celów VAT-UE zgodnie z ustawą o VAT nie możesz zastosować stawki 0% i nie możesz mieć podstaw do dokonania korekty. Przeczytaj koniecznie te artykuły: http://poradnik.wfirma.pl/-jak-prawidlo ... tkowac-wdt http://poradnik.wfirma.pl/-brak-potwier ... datkowania
 5. Rozporządzenie o podatkowej księdze przychodów i rozchodów umożliwia jej prowadzenie w sposób elektroniczny. Jednakże nie jest już możliwe przechowywanie księgi w tej formie. Stąd należy do 20 dnia każdego miesiąca wydrukować KPiR za miesiąc poprzedni. Przeczytaj koniecznie artykuł o dokumentach, które należy drukować: http://poradnik.wfirma.pl/-ktore-z-doku ... ydrukowac- Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :D
 6. Czy w przypadku zawarcia umowy leasingu na samochód ciężarowy po 1 stycznia będzie mi przysługiwało prawo odliczenia podatku VAT od wszystkich rat leasingowych? (mimo wprowadzenia planowanych przez MF zmian w ustawie? - tzn. czy będzie konieczna rejestracja umów leasingu jak to było w 2011 r.) Czy będzie także możliwość pełnego odliczenia VAT od zakupionego paliwa? Bardzo proszę o odpowiedź
 7. gusia

  VAT-26

  Witajcie! Mam taki problem.... W deklaracji VAT- 26 nie ma miejsca na wpisanie stanu liczników, a słyszałam, ze jest to wymagane? Wystarczy tylko samo złożenie deklaracji(model/ rok produkcji)? :geek:
 8. Witam, Na wstępie chciałabym pogratulować super programu do księgowania. Jest bardzo intuicyjny Mam małe pytanie, czy zakup samochodu ciężarowego przed 1 kwietnia 2014 r. jest opłacalnej jeśli prowadzę głownie działalność zwolnioną z VAT? Czy w takiej sytuacji będę mogła odliczyć pełny VAT od zakupu auta? Jeśli odpowiedź brzmiałaby tak to proszę o instrukcje jak to poprawnie zrobić w systemie wfirma Z góry dziękuję za odpowiedź! Gusława
 9. zamierzam sprzedać samochód (osobówka) i nie wiem czy mogę skorzystać ze zwolnienia z vat w tym zakresie czy nie. kupiłam samochód na podstawie faktury vat marża i nie przysługiwało mi prawo do odliczenia vatu. fakt faktem używałam go dłużej niż 6 miesięcy. Ale przeczytałam gdzieś że żeby móc skorzystac ze zwolnienia muszę spełnić oba te warunki.' proszę o pomoc.
 10. Wykupiłem w Austrii polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej spedytora. Jak to rozliczyć? jestem podatnikiem VAT. za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.
 11. mam problem. pracuję na etacie i prowadzę działalność gospodarczą, a więc płacę tylko składkę zdrowotną. I teraz przez przeoczenie zapłaciłam ją z ponad miesięcznym opóźnieniem. mam naliczyć jakieś odsetki?
×