Skocz do zawartości

Avner

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Avner

  praca zdalna

  Oooo właśnie, organizacja czasu pracy to jest najważniejsze. Wyznaczasz sobie cel i to masz zrobić na dziś. Nie ma filmików na youtube i innych pożeraczy czasu. Trzeba wpaść w jakiś taki trybik pracy, że te 8 (czy więcej godzin) to nie czas prywatny. Bo przecież jak nie będziesz efektywnie pracować to niczego się nie dorobisz.. W dzisiejszych czasach (o ile nie masz zaplecza ze strony zamożnej rodziny) możesz do czegoś w życiu dojść wyłącznie swoją pracą.
 2. Czy ulotki reklamowe odnoszą jeszcze jakikolwiek skutek?? Chcę zainwestować w ulotki i osobę, która będzie je rozdawać. Ma to sens?
 3. Avner

  zakup z chin

  Właśnie, ważne jest odpowiednie przechowanie tych komunikatów celnych, szczególnie IE-599 przy wysyłce. Jak się go nie ma to US może zakwestionować zastosowana 0% stawkę VAT przy sprzedaży...
 4. Chcę prywatny samochód osobowy ująć w ewidencji środków trwałych. Jego wartość to ok 15 tys zł. Czy mogę go jednorazowo zamortyzować, do kwoty limitu 50 000 eur?
 5. Otrzymałem z USA fakturę - zakup stanowi import usług. Niestety mimo usilnych próśb nie wpisano tam mojego nr NIP... pozostałe dane się zgadzają. Czy mogę zaksięgować jaki dokument w KPIR?
 6. Witam! Przez cały ubiegły rok pracowałem na etacie a dodatkowo od listopada zacząłem prowadzić działalność na KPIR, opodatkowanie na zasadach ogólnych. Wiem, że przychody z obu źródeł mogę rozliczyć na jednym formularzu: PIT-36. I tu pojawia się problem, bo nie zgłosiłem do pracodawcy rozpoczęcia działalności i mam 2x odliczoną kwotę zmniejszającą podatek. Co teraz ?
 7. Podatnik, który korzysta ze zwolnienia w podatku VAT w przypadku importu usług musi postąpić tak jak podatnik czynny. Czyli ma obowiązek wystawienia faktury wewnętrznej i naliczenia na niej podatku wg obowiązującej w Polsce stawki. Wzór faktury wewnętrznej zamieszczam w poniższych linku: http://www.druki.gofin.pl/wzor,220,180, ... -wzor.html Jeśli faktura zakupu wystawiona jest w walucie obcej to do przeliczenia wartości na PLN należy przyjąć kurs średni NBP z dnia poprzedzającego dzień jej wystawienia. Naliczony podatek VAT nievatowiec wykazuje na deklaracji VAT-9M, którą składa w US w terminie do 25 dnia miesiąca, po miesiącu w którym powstał obowiązek rozliczenia importu usług. W tym samym terminie wpłaca na konto US należny VAT wynikający z deklaracji VAT-9M. Jeden egzemplarz deklaracji należy przechowywać w dokumentacji księgowej. Wzór deklaracji zamieszczam poniżej: http://www.vat.pl/att//deklaracje/vat9m_v2.pdf Zapłacony VAT jest kosztem uzyskania przychodu w dacie zapłaty i można go wprowadzić do KPiR.
 8. Czy mogę zakupić na firmę dla siebie ubrania robocze i buty oraz akcesoria (np. rękawiczki, okulary ochronne itp.) ?
×