Skocz do zawartości

lulek55

Użytkownicy
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Mam małą zagwozdkę, bowiem zamówił u mnie towar klient - osoba prywatna - z Rosji. Jak mam to opodatkować, jaka stawka VAT? Normalnie w kraju i dla osób prywatnych z UE stosuję 23% (sprzedaż dla osób prywatnych z innych krajów UE jest sporadyczna i nie przekroczyłem dotąd żadnych limitów). Czy przy sprzedaży do Rosji będzie podobnie?
 2. Witaj, obowiązkowo musisz nabić sprzedaż na kasie, a jeśli klient chce fakturę to należy ją wstawić. Do kopii faktury, która zostaje u Ciebie podpinasz wystawiony paragon. W ewidencji księgowej ujmujesz tylko sprzedaż z kasy fiskalnej, a takiej faktury "do paragonu" już się nie księguje by nie dublować przychodu.
 3. Mam taki problem, bowiem jest już wrzesień a ja nadal nie złożyłem zeznania rocznego PIT-36 za 2014... NIe wiem jak to się stało, ale na pewno nie zostało wysłane. Urząd jeszcze nie kontaktował się ze mną w tej sprawi. Co zrobić żeby wybrnąc z tego bez mandatu??
 4. Mam taki problem, bo zrobiłem zamówienie do firmy przez internet, a zamiast faktury dostałem paragon. Czy mogę towary handlowe zapisać w KPIR na podstawie paragonu ?
 5. Generalnie chodzi o to, że jestem uczciwym człowiekiem Poza tym stare auto nadaje się faktycznie do przewozu mat budowlanych, a jak tu udowodnić, że nowe mi do tego samego służy jak to sedan.. może być naciągane
 6. Do tej pory w firmie używałem auto prywatne i rozliczałem koszty na podstawie kilometrówki. Teraz planuję kupić prywatnie nowe auto a stare chciałem wciągnąć w środki trwałe i przekazać już tylko na cele firmowe. Czy mogę tak zrobić ?
 7. Chcę w tym roku wykupić polisę AC do samochodu, który jest wprowadzony na środki trwałe. Rozliczam się na KPiR metodą memoriałową. Czy wobec tego ma znaczenie w ilu ratach będę płacić polisę?
 8. Dostałem fv z Facebook z naliczonym podatkiem 23%, księgować to jak transakcję krajową ??
 9. Prowadzę działalność gospodarczą w domu. Chcę do holu kupić żyrandol za ok 800 zł. Dodam, że przyjmuję klientów w domu i oni przechodzą przez hol - żyrandol będzie elementem wyposażenia. Czy mogę go wrzucić w koszty firmy?
 10. Mam krótkie pytanko. Otrzymałem fakturę z polkomtela za abonament telefoniczny, data wystawienia luty a data płatności 4 marca. Czy jak ją zapłacę jeszcze w lutym to mogę sobie odliczyć VAT w lutym? czy i tak muszę z odliczeniem czekać do marca ?
 11. Witam! Prowadzę działalność na KPiR. Jestem menadżerem w firmie medialnej i w grudniu 2012 r. zakupiłem buty z przeznaczeniem na poprawę mojego wizerunku. Czy w tej sytuacji mogę FV na te buty wliczyć w koszt prowadzonej działalności? Pytam, gdyż radząc się znajomych w tej sprawie nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi.
 12. Witam, Czy jest możliwa sprzedaż dla szkoły sprzętu komputerowego ze stawką VAT 0? Jeżeli tak jakie warunki trzeba z mojej strony spełnić?
 13. Witam. Prowadzę KPiR, jestem podatnikiem VAT. Chciałbym się dowiedzieć czy nie mając NIP UE mogę przyjąć i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu fakturę wystawioną przez firmę zarejestrowaną w Anglii i świadczącą usługi na terenie Polski ? Jaka wówczas jest różnica pomiędzy brakiem NIP UE a jego posiadaniem? Czy to cokolwiek zmienia w rozliczeniu?
×