Skocz do zawartości

Katrina_87

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Katrina_87

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Tu podpowiem z własnego doświadczenia, bo zrezygnowałam ze zwolnienia z VAT na samym początku działalności. Znajomi mi tak doradzili, bo jak będe mieć koszty na starcie to przynajmniej VAT sobie odliczę. I okazuje się, że to był błąd bo szybko zaczęłam mieć przychody większe niż poniesione wcześniej koszty i tym samym podatek VAT do zapłaty. Nic na tym nie tracę czy zyskuję bo VAT przerzucany jest ostatecznie na nabywcę, ale papierologią, rozliczenia...- a można tego uniknąć jak sprzedaż jest do wartości 150 000 zł i korzystać ze zwolnienia.
 2. Mój pracownik poszedł na urlop. Ten fakt był oczywiście uzgodniony, ale zapomniałam że on nie złożył mi wniosku na piśmie. Co teraz ?
 3. Czy na ryczałcie trzeba prowadzić ewidencję środków trwałych ?
 4. a jak do tej pory dostawałam ze 0% i rozliczałam jako import usług to było prawidłowo?
 5. Myślę o kupnie samochodu osobowego, ale chciałabym odliczyć cały VAT. Czy jest w ogóle taka możliwość np poprzez leasing?
 6. Chcę rozpocząć sprzedaż systemów słonecznych (towar) do Turcji. Jestem czynnym płatnikiem VAT i dlatego chcę skorzystać ze stawki 0%. O czym mam pamiętać rozpoczynając takie transakcje ??
 7. Witam, jestem w zaawansowanej ciąży. Lekarz wystawił mi zwolnienie lekarskie do końca miesiąca a wstępnie termin porodu mam na 26.02 Jak urodzę w terminie to od kiedy będzie mi się liczyć urlop macierzyński ??
 8. Proszę o wyjaśnienie w jaki sposób wycenić towary handlowe dokonując spisu z natury. Czy dokonując wyceny należy brać pod uwagę ceny zakupu netto czy brutto? Oraz czy należy wliczać do każdej ceny koszty przesyłki jakie zostały poniesione przy zakupie towarów? Czy koperty w których wysyłam towar który sprzedałam są dla mnie także towarem handlowym który należy uwzględnić w spisie z natury?
×