Skocz do zawartości

katarzyna

Użytkownicy
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. katarzyna

  błąd

  Zrobiłam głupi błąd.Do rejestru zakupów wpisałam fakturę z poprzedniego miesiąca która była ujęta wówczas w rejestrze. Co mam teraz zrobić?.Czy muszę korygować vat7 za sierpień czy mogę zminusować vat z rejestru za wrzesień. Kwota vat 20 zł.
 2. Jak wylicza się odsetki za nieterminowa wpłatę za vat
 3. szukam w sieci potwierdzenia i nie moge znalezc odnosnie obowiazku skladania PIT 5 jezeli w danym miesiacu mialo sie tylko straty. Czy trzeba wtedy cos skladac do Urzedu Skarbowego?
 4. witam, mam pytanie czy wydatki na zus ubezpieczenia spoleczne - są kosztem w odniuesiu do miesiaca ktorego dotycza czy w momecie zaplacenie
 5. zy przeslana mailem informacja, ze firma otrzymala fakturę korygującą wystarczy do pomniejszenia podatku naleznego w deklaracji vat-7?
 6. katarzyna

  vat ue

  Czy składa się VAT-UE zerowy za dany miesiąc?
 7. Jak zaksięgować zakup i montaż wykładzin dywanowych w wynajmowanym pomieszczeniu?
 8. Spóźnilam się z zapłatą zaliczki na podatek dochodowy, co teraz zrobić? wpłacić dzisiaj? a jakieś uzasadnienie napisać dlaczego się spóźniłam czy jak?
 9. ja chętnie skorzystam, zwłaszcza, jesli godziny pracy takiego fryzjera będa dostosowane do potrzeb klienta.cenowo tez powinno byc korzystnie, w końcu odchodzą opłaty za lokal, media itp. Zostaje transport i usługa. A widziałam juz kilka tego typu ogłoszeń na mieście
 10. Samochód osobowy do środków trwałych (osobowy), benzyna + gaz i moje pytanie: paliwo brutto a gaz brutto czy netto?
 11. Czyli dostaję dotację, wydaje ja na różne rzeczy a księgowo nic z tym nie robię tak? chyba, ze kupię ŚT to nie księguję amortyzacji ale i tak muszę do ewidencji je dać? Księgowość zleciłam koleżance księgowej ale lubię wiedzieć, co i jak :)
 12. jeżeli nie płaciłeś składek to konsekwencją może być i taka sytuacja...
 13. dzięki wielkie a jak np. skoryguję sobie koszty lub dochód to jak złożyć korektę?
×