Skocz do zawartości

Zygmunt

Użytkownicy
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Jeśli jesteś zwolniony z VAT, to nie wystawiasz faktur zaliczkowych. Faktury zaliczkowe są istotne z tego powodu, że otrzymanie zaliczki generuje obowiązek podatkowy w VAT u sprzedawcy, i prawo do odliczenia VAT u odbiorcy. Zaliczka nie stanowi natomiast przychodu. Zatem w sytuacji, kiedy korzystasz ze zwolnienia z VAT i tym samym obowiązek podatkowy u Ciebie nie wystąpi, wystawianie faktur zaliczkowych mijałoby się z celem. Warto natomiast założyć sobie jakąś osobną ewidencję zaliczek, dzięki której będziesz kontrolował otrzymane kwoty.
 2. Na moje oko to są usługi... Nikt nie kupuje przecież biletu czy doładowania dla papierka, tylko po to żeby skorzystać z usługi - transportowej czy telekomunikacyjnej. warto może poszukać interpretacji?...
 3. Nie musisz - właściwie to nie musisz mieć żadnego nagłówka:) w ustawie o VAT - bo teraz tam to się znajduje - są wymienione wszystkie niezbędne elementy faktur i nie ma tam nic o nagłówkach. Wiec możesz ją zatytułować faktura, faktura bez VAT itp. i będzie dobrze :)
 4. To rachunki zostaną już całkiem usunięte z obiegu?
 5. Nie ma żadnych przepisów które by tego broniły. Musisz mieć faktury wystawione z numerem kolejnym w ramach jednej lub kilku serii numeracji. Więc właściciwe możesz to zrobić, tylko potem mogą Cię pytać, dalczego tak a nie inaczej postąpiłeś.
 6. mam własną firmę, przez tydzień byłem na zwolnieniu lekarskim. Jak mam to rozliczyć z ZUSem?
 7. Zamontowałem w moim firmowym samochodzie instalację gazową. Czy mogą to być koszty firmy? I jak to zaksięgować?
 8. Ok, dzięki za pomoc :)
 9. Ok, dzięki. a czy rozliczając tą ulgę, w pit0 mam wpisać kwoty netto czy brutto z faktur?
 10. Czy ktoś wie, czy w tym roku można nadal korzystać z ulgi na internet przy pit rocznym? Słyszałem, że coś ma się zmienić w tej kwestii?
 11. A propos powyższego - czy teraz nie weszły jakieś zmiany? czytałem gdzieś, że nieaktywni vatowcy też będą teraz mogli wystawiać faktury? czy może nawet muszą? ktoś coś wie w tej sprawie?
 12. Witam, zakupiłem samochód i wprowadziłem go do środków trwałych. Mam zamiar przeznaczyć go - a w przyszłości także inne - na wynajem długoterminowy. Słyszałem, że jeśli takie auto będzie wynajmowane, to mogę odliczyć od niego cały VAT, a nie tylko 60%. Czy to prawda? Nic się nie zmieniło po tych wszystkich noworocznych nowelizacjach?
×