Skocz do zawartości

Arleta

Użytkownicy
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Super podsumowanie Ale rozwiązanie jest ok, jeżeli plan ewakuacji jest związany z konkretnym budynkiem to nie wykazujesz tego w VAT-UE tylko w samej deklaracji VAT-7, w polu nr 11. Jako stawkę VAT możesz wskazać "nie podlega" wraz z adnotacją na fakturze "odwrotne obciążenie".
 2. Jest jeszcze jedna istotna kwestia, gdyż paragon jak będzie zawierać wszystkie te dane to można go uznzać za fakturę uproszczoną w przypadku, gdy kwota należności ogółem nie przekracza kwoty 450 zł albo 100 euro.
 3. Warto również zaznaczyć, że jak rozpoczynasz działalność w trakcie roku to limit 150 000 zł liczy się proporcjonalnie. A więc proporcja do części roku, w której prowadzona jest działalność.
 4. Zatrudniam pracownika od wrześnią. Pierwszą zaliczkę na podatek dochodowy będę płacić za październik ale już teraz mam pytanie techniczne: gdzie mam wysłać przelew, do swojego US czy US pracownika ??
 5. Zakupiłam w sklepie internetowym towar do firmy. Niestety odbiega on znacznie od tego co było przedstawione na stronie internetowej. Ile mam czasu na reklamację ?
 6. Chcę zainwestować w zewnętrzny system CRM do zarządzania informacją o kliencie. Koszt w sumie nieduży miesięcznie. Myślicie, że to dobry pomysł ? Głównie zależy mi na tym, żeby wszystkie informacje były w jednym miejscu, co nie jest łatwe przy kilku pracownikach.
 7. Witam, prowadzę od niedawna działalność. Słyszałam, że jest coś takiego jak amortyzacja jednorazowa środków trwałych do kwoty 50.000 zł rocznie. Zamierzam zainwestować w nowy komputer, samochód osobowy oraz ploter drukująco- tnący. Wartość wszystkich sprzętów to razem ok 20.000 zł Czy faktycznie mogę dokonywać jednorazowych amortyzacji?
 8. Witam! mam pytanie o wypełnienie PIT-36, a dokładnie co wpisać w pozycji 188. W objaśnieniu w broszurze informacyjnej znajduje się opis: W poz. 188 podatnicy wykazują kwotę zaliczek pobranych przez płatników oraz faktycznie zapłaconych w roku podatkowym. Jak zaliczkę za grudzień zapłaciłam w terminie, bo do dnia 18 stycznia to mogę ją tam ująć ?
 9. Mam pilne pytanie o miesięczny raport z kasy fiskalnej. Kasę założyliśmy z dniem 1 lutego i pracownica już w pierwszym miesiącu strzeliła błąd, bo nie wydrukowała raportu miesięcznego z dniem 28 lutego tylko z dniem 1 marca. W którym zatem miesiącu powinnam ująć sprzedaż, skoro na raporcie widnieje data marcowa ?? Bardzo proszę o pilną pomoc.
 10. Witam! prowadzę działalność na zasadach ogólnych. Czy mogę na jednym PIT rozliczyć otrzymany PIT-11, dochody z działalności, ulgę na dzieci i internet oraz rozliczyć się razem z małżonkiem? Czy też muszę to jakoś rozdzielić ?
 11. Witam! otrzymałam dziś od kontrahenta fakturę, na której nie ma wskazania czy to jest oryginał czy kopia. On twierdzi, że tak można wystawiać faktury. Czy to nie będzie błędne ?
 12. Prowadzę działalność gospodarczą na zasadach ogólnych. Mam małoletnie dziecko, które otrzymuje rentę po zmarłym ojcu. Na jakiej deklaracji mam rozliczyć rentę dziecka ?
×