Skocz do zawartości

martens

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Mam pytanie, gdyż będę wynajmował mieszkania ale na dni, czyli najem krótkoterminowy, zwykle 1-3 dni. Jak wystawiać w takim razie faktury, czy jeżeli to jest na cele noclegowe to mogę stosować zwolnienie z VAT, czy tak jak hotel 8% ?
 2. Prowadzę sklep internetowy i sprzedaż ewidencjonuję na kasie fiskalnej. Mam pytanie jak rozwiązać problem posiadania podpisu pod protokołem przyjęcia zwrotu towaru lub reklamacji towaru. Jak wy u siebie dokumentujecie zwroty towarów, gdzie dowodem sprzedaży był paragon z kasy fiskalnej ?
 3. Zawieszam na lato działalność (lipiec, sierpień) czy muszę też zawiesić na te dwa miesiące odpisy amortyzacyjne ?
 4. Prowadzę działalność jako osoba fizyczna. Z transakcji wewnątrzwspólnotowych rozliczam się póki co kwartalnie. Słyszałem, że są jakieś ograniczenia kwotowe, po przekroczeniu których trzeba przejść na rozliczenie miesięczne. Bardzo proszę o podpowiedź jakie to kwoty.
 5. Czyli jak mam polisę na rok, ale w dwóch ratach, z czego tylko 1 część zapłaciłem to w koszty mogę tylko ująć tylko to co opłacone?
 6. Jestem na ryczałcie i na VAT. Dokonałem zakupu z chin i mam dowód PZC. Czy kwote VATu do rozliczenia mam wziąć z PZC czy naliczać z samej fv zakupu?
 7. Chcę kupić telefon, który będzie tylko i wyłącznie wykorzystywany w ramach działalności gospodarczej. Czy jest jakieś ograniczenie tego ile on może kosztować? Ja planuję wydać ok 1800 zł, bo zależy mi na bardziej złożonych funkcjach i możliwości odpowiadania na maile do kontrahentów bez ograniczeń.
 8. Tak, tak - jestem zgłoszony do VAT-uE
 9. Prowadzę KPIR i jestem na VAT. Kupiłem w zeszłym tyg oprogramowanie od firmy z Irlandii, jest to po prostu udostępniony link. Dziś doszła faktura, ze stawką 0% z informacją, że VAT jest rozliczany po stronie nabywcy. Co mam zrobić w takim wypadku ?
×