Skocz do zawartości

Regina

Użytkownicy
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Regina

 1. Interesuje mnie kwestia zaksięgowania w KPiR kaucji zawartej na fakturze leasingowej. W jaki sposób powinnam ją zaksięgować? Czy należy ją w jakiś sposób opodatkować VAT (na fakturze nie ma stawki przy niej)?
 2. Mam pytanie na temat rozliczania różnic kursowych. Wystawiam fakturę w obcej walucie np. 10 maja, następnie wpływ od kontrahenta na konto walutowe mam 15 maja. Walutę wymieniam 20 maja. Jak w takiej sytuacji rozliczać różnice kursowe? Czy wszystkie te daty są istotne?
 3. Wiem, że w kwietniu będzie możliwe odliczanie 100% VAT od wydatków "samochodowych", jeśli założy się do nich kilometrówkę. Czy jakieś przepisy modyfikują sposoby rozliczania samochodów w przypadku podatników zwolnionych? mam samochód w leasingu i VAT wprawdzie nie odliczam, ale chciałabym się upewnić, czy zmiany te nie będą miały jakiegoś wpływu na moje pozostałe rozliczenia :)
 4. Tak, w takiej sytuacji po prostu księgujesz jednorazowo w kosztach. A jak udowodnić - trzymać Zresztą, jeśli trzymasz w nim samochód, którego używasz dla celów firmowych, to też nie powinno być problemu.
 5. Jeśli to jest doładowanie albo oddajesz mu kasę za jego prywatny telefon, no to inne wydatki. Jak ma na abonament, no to fakturę księgujesz jako media.
 6. chcę jeszcze w sierpniu wprowadzić środek trwały do ewidencji - czy będę mogła już w sierpniu zrobić pierwszy odpis? przyznam, że byłoby to mi na rękę, bo wychodzi mi spory podatek do zapłacenia. :)
 7. Jeżdżę do firmy komunikacją miejską albo samochodem i korzystam z aplikacji moBilet. Czy koszty biletów i parkowania mogę wrzucić w koszty w firmy? I na jakiej podstawie - mogę zrobić wydruk skasowanych biletów, i zrobić DW, czy prawidłowo?
 8. Zakupiłam licencję na puszczanie muzyki w miejscu publicznym, i dodatkowo kupiłam też - na osobną fakturę - płyty z muzyką. Czy tego typu wydatki są zaliczane do mediów?
 9. Nie trzeba powiadamiać urzędu. Jak wyjdzie Ci zaliczka, to po prostu płacisz, nie ma już obowiązku składania śródrocznych deklaracji. dopiero na koniec roku składasz PIT roczny i tam wykazujesz wykazujesz przychód i odprowadzone zaliczki :)
 10. Regina

  Zarządzanie zespołem

  http://poradnik.wfirma.pl/-dzialalnosc- ... e-zespolem Tu możesz znaleźć trochę informacji może się przyda.
 11. Pity za pracownika (4R i 11) składam do urzędu skarbowego właściwego dla mojej działalności, czy właściwego dla jego miejsca zameldowania? Zatrudniam pracownika z innego województwa i nie wiem, gdzie powinnam go rozliczać... Z góry dziękuję za pomoc :)
 12. witam. mam problem z kontrahentem, który nie uregulował faktury ode mnie. jako że zbliża się 180 dzień od terminu płatności, chciałam skorzystać z ulgi na złe długi, ale dowiedziałam się, że kontrahent jest w trakcie postępowania upadłościowego. czy to coś zmieni dla mnie? bo skoro kupował ode mnie towary kiedy jeszcze nie ogłaszał upadłości, to chyba ulga mi się należy?
×