Skocz do zawartości

MalaMi

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Bart - chodzi o poprzedniego właściciela. W ustawie jest taki zapis: Środki trwałe uznaje się za używane – jeżeli podatnik udowodni, że przed ich nabyciem były wykorzystywane co najmniej przez okres 6 miesięcy. Stąd jeśli kupiłeś nowe auto to nie możesz skorzystać za stawki amortyzacji 40% dla aut uznanych za używane.
 2. Jeżeli nie jestem VATowcem a dokonuję importu usług zwolnionych w Polsce z VAT (usługi finansowe) to czy muszę składać deklarację VAT-9m? Bo w sumie podatku do zapłaty nie wykazuję.
 3. Chcę się ubiegać o zwrot nadwyżki w VAT. Czy to może skutkować kontrolą w naszej firmie ?
 4. Musiałam złożyć korektę ZUS-DRA bo źle naliczyłam FP i FGŚP za mojego pracownika i teraz mam nadpłatę. Czy wobec tego kolejny przelew do ZUS mogę sobie pomniejszyć o tą nadpłatę?
 5. Kupiłam do firmy urządzenie wielofunkcyjne (fax, ksero, drukarka i skaner w jednym). Koszt to 1350 zł netto. To jest rzecz niskocenna ale czy mogę ją ująć w ewidencji środków trwałych? Czy tam mogą być tylko pozycje powyżej wartości 3500 zł ?
 6. Korzystam póki co ze zwolnienia z VAT w ramach niskich obrotów. Będę po raz pierwszy świadczyć usługę do Niemiec. Doczytałam, że muszę w związku z tym zarejestrować się do vat-ue, ale czy to oznacza, że będę musiała się również zarejestrować do naszego vatu ?
 7. Kupiłam samochód osobowy na fakturę VAT-marża. Nie widzę jednak wyszczególnionej stawki VAT. Czy w takim razie odliczenie mi przysługuje?
 8. Witam. Czyli jak działalność będę prowadzić od 6 maja to mam sobie proporcję na 8 miesięcy wyliczyć, a więc ok 13.333 zł ?
 9. Chcę założyć działalność, byłyby to usługi krawiectwa. Czy muszę być od razu na VAT? przy rejestracji trzeba zapłacić aż 170zł...
×