Skocz do zawartości

rosanka

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. rosanka

  bilbord

  Sprawy księgowania to nie ten dział. Franciszek - a Ty kupiłeś słup z bilboardem czy płacisz za umieszczanie na nim reklamy ? Jak za usługę, czyli możliwość umieszczenia swojej reklamy, to nie jest to środek trwały tylko zwykły koszt (księgowanie zależy od tego czy prowadzisz księgi rachunkowe czy KPiR). W KPiR reklamę ujmuje się do pozostałych wydatków, a przy księgach na 40-2 Usługi obce.
 2. Transakcję importu usług należy rozliczyć w okresie w jakim powstaje obowiązek podatkowy. Jeśli fv przyjdzie po czasie to trzeba zrobić korektę deklaracji VAT.
 3. no właśnie, czy jeszcze adwordsy coś dają ? to nie takie małe pieniądze...
 4. Będę ubiegać się o kredyt obrotowy, środki potrzebne na rozwój działalności. Czy samo otrzymanie kredytu muszę ewidencjonować jakoś w księgowości mojej firmy? Jestem na kpir.
 5. Wczoraj był 15-ty a ja nie złożyłam deklaracji VAT-UE. Zupełnie o tym zapomniałam bo w ubiegłym miesiącu nie miałam żadnych transakcji wewnątrzwspólnotowych. Czy jak dziś wyślę deklarację to US nie nałoży na mnie kary ? Czy pisać pismo dodatkowo ?
 6. Jestem w ciąży i będę korzystać z urlopu rodzicielskiego. Czy to prawda, że mąż może tak samo jak ja skorzystać z tego płatnego urlopu ?
 7. A jakbym chciała zatrudnić studentkę studiów podyplomowych, ale ona ma 28 lat - czy mogę ominąć składki ZUS?
 8. Księguję faktury z kwietnia i zauważyłam, że nasz kontrahent z Niemiec wystawił nam fv ze stawką VAT 19%. My jak i on mamy aktywne numery VAT-UE (potwierdzone na vies.pl). Co teraz? Od jakiej kwoty mam naliczyć polski VAT? Proszę o pomoc, gdyż jutro mija termin złożenia deklaracji VAT-UE.
 9. a jak mam rozliczyć dochód z najmu na zasadach ogólnych, jak w działalności jestem na liniowym i wypełniam PIT-36L?
 10. A jak kupiłam towary przed rozpoczęciem działalności ale nie mam na nie żadnego potwierdzenia zakupu (był gdzieś paragon... ale zginął) to jak je wycenić do remanentu początkowego?
×