Skocz do zawartości

Iga

Użytkownicy
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Kiedy należy wystawiać paragon w kasie fiskalnej w przypadku sprzedaży wysyłkowej? Jestem vatowcem, rozliczam się na zasadach ogólnych.
 2. W jaki sposób dokonać rozliczenia różnić kursowych w przypadku wpływu kwoty na konto PayPal? Otrzymuję od nich sumę przeliczoną, ale nie wiem, po jakim kursie...
 3. Brak EPP na środek trwały - to donos?

  Jest to kwestia dość sporna, ale myślę, że nie warto panikować. Jestem pewna, że za miesiąc-dwa pojawią się interpretacje i opinie w tej sprawie. Ja to rozumiem tak, że jeśli nie chcesz prowadzić epp, to tego nie robisz i tym samym tracisz prawo do odliczania 100% VAT. A czemu nie chcesz - to już Twoja sprawa. Oczywiście, nie jestem urzednikiem, i też mnie ciekawi jak będą oni na to patrzeć. Cóż, czekamy z niecierpliwością :)
 4. Witam. Planuję zagraniczną podróż służbową. Z tego co wiem, za granicą wystawianie faktur nie jest wcale tak oczywiste jak u nas. Czy zatem jest jakiś sposób na to, żeby udokumentować koszty delegacji bez faktur? Pomyślałam o wyciągu bankowym?
 5. Opony zimowe

  Opony zimowe do auta mogą być kosztem, ale księgujesz je normalnie, w kolumnie 13. To nie jest ulepszenie środka trwałego, bo opony nie zwiększają jego wartości, nie zmieniają go jakoś szczególnie że jest lepszy niż przed przyjęciem - po prostu zwiększają bezpieczeństwo jazdy :)
 6. Ulga na zakup kasy

  Nie, to nie jest uznawane za przychód. Zwrot ulgi nie podlega opodatkowaniu :)
 7. zakupiłam od zagranicznego kontrahenta towar, który z racji gabarytów przyszedł w kilku paczkach, do każdej dostałam osobną fakturę. Za wszystkie te faktury zapłaciłam jednym przelewem. Jak to zaksięgować? Czy mogę te wszystkie faktury spiąć po prostu razem i w jednej pozycji rozliczyć?
 8. VAT u nievatowca

  Mam pytanie - być może banalne - ale już zgłupiałam Jeśli jestem nievatowcem i nabywam towar do firmy od vatowca i dostaję od niego fakturę - to do KPiR mam zaksięgować koszt w kwocie netto czy brutto? I co z zapłaconym przeze mnie podatkiem?
 9. Mam taki problem - zakupiłam towar od kontrahenta, w euro. zapłaciłem za niego po paru dniach. Na koncie bankowym widnieje mi o parę zł większa kwota, niż mi system przeliczył zgodnie z kursem walut z faktury. Jak ja to mam zaksięgować? Nie jest to dużo, ale chyba jakoś powinnam to ująć?
 10. Zwrot VAT

  Jeśli chcesz zwrot VAT-u, to musisz podczas generowania deklaracji zaznaczyć w pozycji 53 ile chcesz pieniędzy i dołączyć wniosek VAT-ZZ. Termin zwrotu wynosi 60 dni, choć może być też dłuższy albo krótszy, ale 60 to jest taki podstawowy. Pozdrawiam ;)
 11. Witam. moja działalność gospodarcza polega na produkcji różnego typu przetworów. w lecie mam możliwość uzyskiwania owoców z własnego źródła, a dla ułatwienia zakupiłabym kilka maszyn. Czy jeśli one będą używane tylko w lecie, to w innych miesiącach muszę je jakoś zawieszać? jak je wrzucić w koszty - dwie z nich będą kosztować więcej niż 3500 zł? Proszę o pomoc, bo nie chcę mieć potem problemów w US :)
 12. Nota korygująca

  witam. mam podobny problem - co w takim razie oznacza akceptacja? moja błędna faktura została wystawiona na stacji benzynowej dość daleko od miejsca mojego zamieszkania, i teraz nie wiem, czy muszę koniecznie jechać? czy jest możliwe uzyskanie takiej akceptacji na odległość?
×