Skocz do zawartości

Iga

Użytkownicy
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Kiedy należy wystawiać paragon w kasie fiskalnej w przypadku sprzedaży wysyłkowej? Jestem vatowcem, rozliczam się na zasadach ogólnych.
 2. W jaki sposób dokonać rozliczenia różnić kursowych w przypadku wpływu kwoty na konto PayPal? Otrzymuję od nich sumę przeliczoną, ale nie wiem, po jakim kursie...
 3. Jest to kwestia dość sporna, ale myślę, że nie warto panikować. Jestem pewna, że za miesiąc-dwa pojawią się interpretacje i opinie w tej sprawie. Ja to rozumiem tak, że jeśli nie chcesz prowadzić epp, to tego nie robisz i tym samym tracisz prawo do odliczania 100% VAT. A czemu nie chcesz - to już Twoja sprawa. Oczywiście, nie jestem urzednikiem, i też mnie ciekawi jak będą oni na to patrzeć. Cóż, czekamy z niecierpliwością :)
 4. Witam. Planuję zagraniczną podróż służbową. Z tego co wiem, za granicą wystawianie faktur nie jest wcale tak oczywiste jak u nas. Czy zatem jest jakiś sposób na to, żeby udokumentować koszty delegacji bez faktur? Pomyślałam o wyciągu bankowym?
 5. Iga

  Opony zimowe

  Opony zimowe do auta mogą być kosztem, ale księgujesz je normalnie, w kolumnie 13. To nie jest ulepszenie środka trwałego, bo opony nie zwiększają jego wartości, nie zmieniają go jakoś szczególnie że jest lepszy niż przed przyjęciem - po prostu zwiększają bezpieczeństwo jazdy :)
 6. Nie, to nie jest uznawane za przychód. Zwrot ulgi nie podlega opodatkowaniu :)
 7. zakupiłam od zagranicznego kontrahenta towar, który z racji gabarytów przyszedł w kilku paczkach, do każdej dostałam osobną fakturę. Za wszystkie te faktury zapłaciłam jednym przelewem. Jak to zaksięgować? Czy mogę te wszystkie faktury spiąć po prostu razem i w jednej pozycji rozliczyć?
 8. Mam pytanie - być może banalne - ale już zgłupiałam Jeśli jestem nievatowcem i nabywam towar do firmy od vatowca i dostaję od niego fakturę - to do KPiR mam zaksięgować koszt w kwocie netto czy brutto? I co z zapłaconym przeze mnie podatkiem?
 9. Mam taki problem - zakupiłam towar od kontrahenta, w euro. zapłaciłem za niego po paru dniach. Na koncie bankowym widnieje mi o parę zł większa kwota, niż mi system przeliczył zgodnie z kursem walut z faktury. Jak ja to mam zaksięgować? Nie jest to dużo, ale chyba jakoś powinnam to ująć?
 10. Iga

  Zwrot VAT

  Jeśli chcesz zwrot VAT-u, to musisz podczas generowania deklaracji zaznaczyć w pozycji 53 ile chcesz pieniędzy i dołączyć wniosek VAT-ZZ. Termin zwrotu wynosi 60 dni, choć może być też dłuższy albo krótszy, ale 60 to jest taki podstawowy. Pozdrawiam ;)
 11. Witam. moja działalność gospodarcza polega na produkcji różnego typu przetworów. w lecie mam możliwość uzyskiwania owoców z własnego źródła, a dla ułatwienia zakupiłabym kilka maszyn. Czy jeśli one będą używane tylko w lecie, to w innych miesiącach muszę je jakoś zawieszać? jak je wrzucić w koszty - dwie z nich będą kosztować więcej niż 3500 zł? Proszę o pomoc, bo nie chcę mieć potem problemów w US :)
 12. witam. mam podobny problem - co w takim razie oznacza akceptacja? moja błędna faktura została wystawiona na stacji benzynowej dość daleko od miejsca mojego zamieszkania, i teraz nie wiem, czy muszę koniecznie jechać? czy jest możliwe uzyskanie takiej akceptacji na odległość?
×