Skocz do zawartości

margo

Użytkownicy
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez margo

 1. margo

  Zakupy z Chin

  No na pewno dostawa będzie przechodzić odprawę celną, gdzie w zależności od łącznej wartości towaru może być naliczone cło i VAT do zapłaty. Cło możesz potem ująć w kosztach firmowych, a jeżeli jesteś czynnym podatnikiem VAT to zapłacony podatek VAT możesz sobie odliczyć jak od zakupów krajowych. Tak to będzie wyglądać jak odprawa celna będzie mieć miejsce w Polsce.
 2. margo

  sklep internetowy

  Nie trzeba mieć paragonu, wystarczy potwierdzenie, że zwrot miał miejsce, np przelew zwrotny. Paragon jest konieczny przy pomyłkach na kasie (ewidencja pomyłek).
 3. margo

  US

  Nie składa się deklaracji za bieżące wyliczenia zaliczek na podatek dochodowy (miesięczne czy kwartalne) tylko płaci zaliczki jakie wyjdą. Po zakończonym roku z tyt. działalności trzeba złożyć zeznanie roczne: - pit-28 przy ryczałcie, do 31 stycznia - pit-36 przy zasadach ogólnych (skala podatkowa), do 30 kwietnia - pit-36l przy podatku liniowym, do 30 kwietnia
 4. Jeżeli prowadzisz KPiR to ujmujesz to do kolumny 13, do pozostałych wydatków. W opisie możesz dopisać czego konkretnie dotyczy zakup.
 5. Można o ile spełnia definicję samochodu ciężarowego wg ustawy o podatku dochodowym (a raczej warunki bo definicji wprost w ustawie nie ma).
 6. Środki trwałe = Twoje oświadczenie, że to jest sprzęt firmowy. Dodaj sobie dwa do dwóch...
 7. Witam! wykupiłam auto z leasingu operacyjnego, ale nie wprowadzałam go do firmy tylko od razu przekazałam do majątku prywatnego. I tu pytanie - bo minęło 8 miesięcy i auto chcę sprzedać, Pytanie - czy uzyskany przychód mam wykazać jak z działalności czy też mogę uniknąć opodatkowania?
 8. margo

  korekta deklaracji VAT

  No tak, trzeba zrobić kolejną korektę - jest to po prostu korekta deklaracji, nie wskazuje się tam która to z kolei.
 9. Może i trudno udowodnić ale w przepisach nie jest nigdzie napisane, że nie możesz używać telefonu na pre-paid. Najlepiej w takim przypadku przyjąć go na środki trwałe i wtedy faktury za doładowania wrzucać w koszty
 10. Zmieniłam siedzibę firmę i tym samym należę teraz pod inny urząd skarbowy. Wypełniam teraz VAT-R gdzie wskazałam stary i nowy US. Pytanie: do którego urzędu wysłać ten VAT-R ? Czy może do obydwu?
 11. Za nocleg faktycznie VATu nie odliczysz, ale jeśli są tam jeszcze inne wydatki jak np opłata za parking - to od tego przykładowo VAT masz prawo odliczyć (ewentualnie pozostaje kwestia czy 50% czy 100% - zależności jak auto jest wykorzystywane w firmie).
 12. Od niedawna mam kasę fiskalną i mam pytanie do kiedy mam czas na zewidencjonowanie zaliczki? Wpłaty na PayPal wpływają przez 24 h na dobę, nie jestem w stanie pilnować zapłat co dzień do północy. Czy mogą być nabite na kasę następnego dnia ?
 13. margo

  urlop rodzicielski

  A ile się otrzyma na rodzicielskim? jedni mówią, że 60% a inni że 80% wynagrodzenia
 14. Z tym zwrotem kosztów wysyłki olinka ma rację- często w regulaminach stron jest zapisane, że kupujący pokrywa koszty przesyłki. Więc tak czy siak jesteś stratny. Ale nieuczciwe firmy się nie ukryją w dobie Internetu... :)
 15. Mam pracownika, który zachorował będąc na urlopie. Zgłosił chorobę od razu, ale minął już 7-my dzień a zwolnienia nie ma. Telefonu też nie odbiera. Co teraz ?
 16. Chcę zatrudnić pracownika, chłopak przyniósł mi zaświadczenie z ostatniej pracy, które ważne jest do kwietnia 2014. Czy wobec tego mam obowiązek posyłać go na badania czy wystarczy to poprzednie zaświadczenie o zdolności do pracy?
 17. Otrzymałam dofinansowanie z PUP, w ramach projektu POKL. Kupiłam środki trwałe, czy odpisy amortyzacyjne mogę ująć w kosztach?
 18. Jestem na kpir i zgłoszona do vat-ue. Dokonuję pierwszy raz transakcji WDT- sprzedaży towarów dla kontrahenta z Niemiec. Mam wątpliwości jaką stawką powinnam użyć do kosztu transportu? Towar sprzedaję na 0%, bo to do firmy.
 19. Planuję założyć firmę i będę sprzedawać fototapety. Nie wiem tylko w którym momencie ją zarejestrować, czy już teraz jak jestem na etapie przygotowań, czy dopiero jak się zatowaruję. Bardzo proszę o poradę.
×