Skocz do zawartości

lavand

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O lavand

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Kupiłem prywatnie samochód na fakturę VAT, jest normalnie naliczony podatek 23%. Jak to zrobić, żeby nie wprowadzać auta do środków trwałych ale odliczyć VAT chociaż 50%?
 2. Prowadzę sklep internetowy i póki co sprzedaję towary w Polsce dla osób prywatnych (nie firm). Chcę rozszerzyć działalność o sprzedaż w Anglii (ze swoich źródeł wiem, że tam jest popyt). Co o tym myślicie ?
 3. Witam! prowadzę swój sklep internetowy i sprzedaję póki co dla polskich odbiorców. Teraz zastanawiam się nad rozszerzeniem działalności na Anglię. Jaka domena byłaby najlepsza, pod com czy np co.uk ? bo w sumie treść będzie kopią, ale w innym języku
 4. W działalności opłacam dobrowolną składkę ubezpieczenia chorobowego. Czy to prawda, że jeden dzień spóźnienia w zapłacie skutkuje tym, że ubezpieczeniem chorobowym nie jestem objęty? Coś mi się obiło o uszy, ale to przecież absurd.
 5. Zatrudniam 1 pracownika biurowego. Wiem, że w czasie upałów mam jakieś obowiązki. W biurze nie ma klimy, stąd upał czasem niemiłosierny. Czy mam obowiązek skracać jego czas pracy ?
 6. Jestem na KPIR i właśnie zakończyły się prace nad sklepem internetowym dla firmy. Bardzo proszę o informacje, czy traktowac wydatek jako wartośc niematerialną i prawną ? Bo ogólny koszt z domeną wyszedł ponad 3500zł
 7. Zaczynam działalność handlową. Czy muszę mieć od razu sklep internetowy czy mogę na początek handlować tylko poprzez portale typu Allegro ?
 8. Witam! będę niedługo zakładał działalność na ryczałcie, będę też vatowcem. Chcę swoją firmę trochę rozreklamować dzięki AdWords (firma z Irlandii). Czy wobec tego będę musiał od razu zarejestrować się do VAT-UE ?
 9. Właśnie będę zakładać działalność. Bardzo proszę o informacje czy przy ryczałcie można od razu wybrać rozliczenie kwartalne? Coś nie mogę się doszukać takiej informacji w necie.
×