Skocz do zawartości

lorento

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. A jak mam sytuację, że wystawiłem fakturę w euro i kontrahent miał przelać mi na konto walutowe pieniądze a przelał na zwykłe złotówkowe w PLN? On dokonał przelewu normalnie w złotówkach. Wychodzi mi inna kwota z faktury i inna z przelewu. To taki sam przypadek jak wyżej opisany?
 2. lorento

  zaliczka

  Z samej faktury zaliczkowej można odliczyć podatek VAT. Przy fakturach zaliczkowych, które dokumentują 100% zaliczki nie wystawia się faktury końcowej ale musisz mieć jakieś potwierdzenie, że dana usługa została wykonana lub towar dostarczony. W przypadku usługi może to być jakiś protokół zdawczo odbiorczy czy potwierdzenie mailowe, a przy towarach np dokument magazynowy WZ. Wtedy też kwotę netto z faktury zaliczkowej można ująć w kosztach w dacie wykonania usługi/ dostarczenia towaru.
 3. Nie musisz mieć paragonu, wystarczy inny dowód świadczący o dokonanym zwrocie, np potwierdzenie zwrotu pieniędzy.
 4. Wynająłem pomieszczenie, które będzie stanowić biuro dla mojej firmy. Ogólne prace tam przeprowadzane do malowanie, wymiania płytek na nowe i postawienie ścianek działowych. Czy taki remont mogę bez problemu można ująć w kosztach firmowych?
 5. Kupiłem samochód z Niemiec, który będzie moim środkiem trwałym. Płacę również akcyzę, pytanie: czy wartość akcyzy ma zwiększać wartość początkową środka trwałego ?
 6. lorento

  kredyt obrotowy

  Wracając jeszcze do pytania, w przypadku otrzymania kredytu na siebie jako osobę prywatną i sfinansowania zakupu sprzętów do firmy- odsetki od kredytu mogę ująć w kosztach firmowych ?
 7. lorento

  praca zdalna

  Canvas- jak Ci wychodzi praca zdalna? ja tez się do tego przymierzam, ale praca w domu do po prostu masakra.. 24 h w jednym pomieszczeniu.. śpisz, pracujesz, żyjesz- na dłuższą metę to chyba męczące ?
 8. lorento

  mobbing

  Piszesz jako pracodawca ? często jest tak, że to jedna osoba w firmie sieje ferment. Wtedy warto zastosować środki zapobiegawcze jak zmiana jej miejsca stanowiska pracy, rozmowa itp A w ostateczności zwolnienie. Żeby pomóc im się dogadać musisz poznać przyczynę tego, że nie mają najlepszych kontaktów ze sobą. Wtedy można próbować im pomóc.
 9. Potrzebuję na dobry start działalności zastrzyku gotówki, czy kredyt obrotowy będzie dobrym rozwiązaniem ?
 10. Założyłem działalność na kpir i otrzymałem dotację. Zgłosiłem się od razu jako vatowiec i teraz pytanie. Bo w umowie mam zapisane, że jak dostanę zwrot VAT to muszę go oddać do UP, a jakbym się nie chciał w to bawić to mogę nie odliczać w ogóle vatu ?
×