Skocz do zawartości

canvas

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Kupiłem do firmy iPADa, który kosztował 2300 zł netto - chcę go ująć w środkach trwałych tylko proszę o podpowiedź pod jaką kategorią?
 2. Zakupiłem oprogramowanie do firmy za ok 500 zł. Będzie używane na pewno dłużej niż rok. Czy w takim wypadku muszę je wprowadzić do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych a tym samym amortyzować?
 3. Dostałem fakturę z facebook ireland, wystawiona 1 października ale za dzień 30 września. Na początku myślałem, że to i tak należy rozliczyć za październik, ale teraz mam wątpliwości. Bardzo proszę o poradę.
 4. Reklama i reprezentacja to dwie zupełnie różne kategorie.... Reklama może być kosztem o ile ma związek z osiąganiem przychodów przez firmę (lub zabezpieczenia tych przychodów).
 5. Od 1 września będę zatrudniać w ramach stosunku pracy osobę, która już teraz mi zgłosiła, że na jeden dzień września chce urlop. I zgodziłem się na to, ale teraz się zastanawiam czy pracownik ma prawo do urlopu wypoczynkowego czy powinien wziąć "na żądanie" i tak to wykazać potem ?
 6. canvas

  praca zdalna

  Grunt to dobra organizacja. Przede wszystkim wydzielone miejsce pracy- osobne pomieszczenie, w którym wyłącznie pracuję. Najgorzej jest pracować w pokoju z łóżkiem... wstajesz rano, przeciągasz się i już jesteś w pracy Poza tym trzeba sobie narzucić stałe godziny, w Anglii jest inna godzina, więc zaczynam od 9, kończę zwykle koło 18-18:30 Fakt, można się w tym domu zakisić.. ale za to wychodzę 2 x dziennie na spacery z psem, dzięki czemu mam okazję złapać trochę słońca i świeżego powietrza. Wszystko jest kwestią dogrania i da się tak pracować.
 7. Co trzeba zrobić żeby przejść na metodę uproszczoną rozliczania kosztów w kpir?
 8. Do końca lipca mam kontrakt z firmą z UK (tak jak w Polsce umowa o pracę). Od sierpnia wracam do kraju, a firma zaproponowała mi dalszą pracę ale na zasadzie współpracy firm. Czyli musiałbym założyć własną działalność. Czy to jest opłacalne ?
×