Skocz do zawartości

Zbyniu_Ziom

Użytkownicy
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Nabyłem samochód finansowany ze środków z kredytu, bank jest obecnie współwłaścicielem samochodu w ramach przewłaszczenia w celu zabezpieczenia kredytu. Jak powinienem amortyzować samochód? Od jakiej wartości?
 2. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, posiadam osobne konto bankowe firmowe i prywatne. Ostatnio przez przypadek dokonałem płatności na cele firmowe z konta prywatnego. Czy to błąd? Czy powinienem jakoś uregulować powstałą różnicę?
 3. Czy wydatek na służbowy obiad z kontrahentem można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy są to te osławione koszty reprezentacji, których (tak btw.) definicji właściwie nikt nie potrafi podać?
 4. Dzięki, pomogłeś Czyli jeżeli wartość garażu nie przekroczy 3500 (mam zamiar wydać na niego ok. 2000 zł netto), to po prostu wrzucam go w koszty? A jak udowodnić, że trzymam w nim rzeczy do pracy?
 5. Planuję zakup garażu blaszanego, wolnostojącego, w którym chciałbym trzymać samochód niebędący środkiem trwałym (kilometrówka), oraz narzędzia, które wykorzystuję w firmie. Czy wartość takiego garażu mogę ująć w KPiR? Czu auto powinno być jednak ŚT?
 6. Od tego roku rozpocząłem wysyłanie do kontrahentów faktur elektronicznie, ale niektórzy nie są z tego zadowoleni. Czy to jest w jakiś sposób niezgodne z przepisami? Mogą mi narzucić, że nie chcą faktur elektronicznych?
 7. Czy zakup nowych opon zimowych do auta, środka trwałego w firmie, będzie potraktowane jako ulepszenie? czy to w ogóle nie będzie koszt? Proszę o pomoc, jak to zaksięgować...
 8. Czy doładowania telefonu firmowego dla pracownika, to wydatki na media, czy inne wydatki?
 9. Dokonałem korekty sprzedaży, klient zwrócił mi część towaru, który wcześniej kupił, ja wystawiłem korektę. Chciałem zamknąć miesiąc, ale nie mogę wprowadzić korekty, bo klient mi jej nie potwierdził. Nie mogę się z nim skontaktować - czy jednak fakt, że faktycznie zwrócił mi towar (mam na to potwierdzenie), nie stanowi już jakby potwierdzenia, że otrzymał fakturę korygującą?
 10. dokonałem zakupu zegarka - zwykły, bez żadnych dodatkowych atrakcji. Nabyłem go z myślą o tym, żeby nie spóźniać się na spotkania z kontrahentami, klientami czy też do firmy. Czy to wystarczy, aby mógł być on moim kosztem w firmie? Oczywiście mam fakturę :)
 11. Kupiłem kasę fiskalną, i dostałem zwrot z tytułu ulgi. Czy ten zwrot jest moim przychodem? Czy muszę go opodatkowywać?
 12. Zaksięgowałem w moim programie księgowym fakturę za internet, wiem że vat odlicza się po terminie płatności (faktura jest z sierpnia, termin płatności 10 września), ale ja ją zapłaciłem jeszcze sierpniu. Czy nie mógłbym podatku odliczyć w sierpniowej deklaracji?
×