Skocz do zawartości

Tkacz

Użytkownicy
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Chce złożyć do firmy komputer - będe kupował do niego części w róznych sklepach, w róznych terminach. Czy taki komputer - ok 2000 zł wartośc- musi być srodkiem trwałym? Jak rozliczać poszczególne faktury?
 2. Kontrahent zwrócił się do mnie z informacją, że jeśli na fakturze nie zamieszczam stawki VAT (zwolnienie z VAT), to muszę wpisywać kod PKWiU usługi, którą realizuję. Czy to jest prawda? Nigdy dotąd tego nie robiłem, obawiam się że wiązałoby się to ze sporą ilością korekt...
 3. To samo-nie to samo. Z rachunkami były zawsze problemy, czy duplikat, czy korekta, nie było do tego przepisów. Do faktur masz na wszystko - jak zaginie, jak skorygujesz, jak anulujesz... to już teraz nie będzie z tym żadnego kłopotu :)
 4. Tkacz

  Towary od osób prywatnych

  W kwestii marży to nie jest istotne, jak długo towar był używany - ważne, że go kupiłeś od osoby prywatnej i jako taki sprzedajesz. Definicja towaru używanego przez 6 miesięcy tutaj nie obowiązuje.
 5. Tkacz

  Faktura zamiast rachunku?

  Tak, od tego roku każdy przedsiębiorca powinien wystawiać faktury. Jeśli jesteś zwolniony ze względu na coś innego niż limit 150 tyś., to musisz dodatkowo na takiej fakturze wskazać podstawę zwolnienia.
 6. Wiem, że wartość samochodu można zaliczyć do kosztów do równowartości 20 tysięcy euro. Z jakiego dnia trzeba wziąć kurs? Zakupu ,wprowadzenia, czy też z dnia wcześniej?
 7. Prowadzę agencję reklamową, zlecam w drukarni wykonywanie ulotek w ramach projektu, który wykonuję dla moich kontrahentów. Czy fakturę za tego typu wydatek powinienem ująć jako inne wydatki, czy jako zakup towarów handlowych i materiałów? Z góry dziekuję za pomoc..
 8. Chcę w ramach działalności przystosować swoje stanowisko pracy do możliwości napełniania butli gazem. zatem zakupiłem wszystkie części, które teraz będę składać. Czy to są moje towary i materiały, czy inne wydatki?
 9. Mam samochód, który jest mój tylko w części, 90%. Czy wydatki na taki samochód - myjnia, części itp. - mogę zaliczyć do kosztów w pełnej kwocie, czy tylko 90%?
 10. Jak mam zaksięgować korektę faktury, jeśli reklamowałem produkt, ale na źródłowej zakupy są w jednej pozycji, a na korekcie rozbite na trzy pozycje? To ten sam produkt, ale nie wiem, czy taka korekta jest poprawna...
 11. Czy mogę sobie w ciągu roku zmienić numerację faktur? Chcę dodać miesiąc, bo liczba wystawianych faktur znacząco mi się zwiększyla. Czy muszę z tym czekać do końca roku?
×