Skocz do zawartości

Antony

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Czy jeszcze coś takiego jest jak urlop na żądanie.
 2. Czy jak zatrudniam pracownika na pół etatu to płacę za niego połowę zusów?
 3. Co mi ma podpisać pracownik gdy go zatrudniam? Jakie mam obowiązki?
 4. Czy zakup narzędzi takich jak gumówka, wiertarka, młot pneumatyczny mogę wrzucić w koszty czy to środki trwałe?
 5. Czy sprzęt w leasingu kapitałowym wprowadzam do środków trwałych? Gdy byłem w funduszu leasingowym to powiedziała mi babka że tym się on różni że muszę amortyzować sprzęt u siebie.
 6. Mam zamiar kupić busa VW Transportera dwa miejsca i przestrzeń bagażowa, sprzedawca wystawia fakturę VAT, czy mogę odliczyć VAT w całości?
 7. Czy na remont mieszania komunalnego jest stawka 8% VAT czy 23% VAT?
 8. Jaka jest stawka ryczałtu na budowlankę? Chciałbym od nowego roku przejść na ryczałt. Może ktoś wie czy to się opłaca?
 9. Mam wyklejony samochód naprawdę porządnie, z tego co się orientowałem to duża część klientów z tej reklamy trafiła do mnie. Polecam taki model reklamy.
 10. Zaproponowano mi finansowanie zakupu maszyny do kładzenia tynku za pomocą leasingu kapitałowego. Czy mi się to opłaca? Czym to się różni od kredytu?
 11. Jeżeli moja działalność polega na tym że jeżdżę od budowy do budowy i tam pracuję to gdzie jest miejsce wykonywania działalności gospodarczej jakie muszę zgłośić do urzędu?
 12. Czy przy zgłaszaniu działalności do CEIDG mogę podać jako siedzibę adres w centrum Coworking. Podpisałem z nimi umowę o tym że mogę korzystać z biurka w ich pomieszczeniach.
 13. Gdzieś się spotkałem z takim pomysłem wynajmowania boxów do spania. Czy ktoś spotkał się z takim pomysłem w realu?
 14. A może taka jeżdżąca konstrukcja, buda gdzie wjeżdża samochód z każdej strony strumień wody pod ciśnieniem, woda odzyskiwana po przefiltrowaniu. Bez zanieczyszczeń itd.
×