Skocz do zawartości

Murarz_47

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Murarz_47

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Nabyłam sprzęt do firmy (zasilacz, ok. 200 zł), na paragon. Po kliku dniach udałam się do sprzedawcy i do paragonu uzyskałam fakturę. Na fakturze tej data płatności (gotówkowej) jest z ubiegłego miesiąca, natomiast data wystawienia - z bieżącego. Czy taki dokument jest poprawnie? Czy jeśli go zaksięguję, nie wzbudzi to żadnych podejrzeń czy wątpliwości u urzędników?
 2. Czy ubezpieczenie telefonu komórkowego może stanowić koszt w firmie?
 3. Mam pewien problem, ponieważ mój program do fakturowania nie posiada opcji wystawiania faktur zaliczkowych bez VAT. Otrzymałem zaliczkę od kontrahenta, a nie mam jak tego udokumentować i teraz mam pytanie, czy ktoś ma może jakiś wzór takiej faktury, żebym mógł ją wystawić poza moim systemem? W Internecie nie mogę nic znaleźć...
 4. No,dobrze wiedzieć, a do kiedy taką deklarację muszę złożyć?
 5. W ramach mojej działalności wykorzystuję różne elementy metalowe, za zakup których otrzymauję faktury Vat rozlicza nabywca. Co to oznacza? Jestem zwolniony z VAT, czy muszę coś z tym robić?
 6. Posiadam samochód, który chciałbym używać w firmie. Wiem, że mogę go przekazać na cele firmowe. Jednak, nie jest to najnowsze auto, więc w przyszłości chciałbym je sprzedaż a kupić sobie nowe. Czy jak wciągnę samochód do firmy, to będę mógł go sprzedać? Czy to się będzie opłacać?
 7. To świetnie przyznam, że nie wiem właściwie po co takie kombinacje z tymi fakturami rachunkami, skoro to w sumie to samo? w kwestii tych bez VAT oczywiście...
 8. Witam. Prowadzę działalność zwolnioną z VAT, do tej pory wystawiałem rachunki, jednak dowiedziałem się (m.in. stąd), że teraz muszę wystawiać faktury bez VAT. Nie znalazłem jednak jak do tej pory druczków z nagłówkiem "faktura bez vat". co mam zrobić? muszą jakoś sam dopisywać?
×