Skocz do zawartości

Bastille

Użytkownicy
  • Zawartość

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Jaką stawką podatku VAT powinienem opodatkować transport dokonywany za granicą, ale na rzecz polskiego kontrahenta? Zarówno on, jak i ja posiadamy numery NIP europejskie? Czy to podlega opodatkowaniu?
  2. Niedawno założyłem działalność gospodarczą. Jeszcze przed datą rozpoczęcia, którą wpisałem jw druku CEIDG, poniosłem koszty na rejestrację, pieczątki etc. Czy mogę takie wydatki zaliczyć do kosztów mojej działalności, czy też mogą to być to dopiero wydatki poniesione już po dacie rozpoczęcia? Ponadto w ramach firmy wykorzystuję mój sprzęt, który do tej pory miałem prywatnie - jak komputer i drukarkę. Czy ich zakup tez może być w jakiś sposób zaliczony do kosztów?
  3. OK, dzięki za informację. Jeszcze jedno pytanie - mój program do fakturowania nie zamieszcza na fakturze nazwy miejscowości, w której wystawiono dokument. Czy to jest błąd? Czy jest ona konieczna?
  4. Witam. Chciałbym sprzedać samochód, który od dwóch lat posiadam w swojej firmie. Sprzedaż będzie na rzecz osoby fizycznej, która nie ma własnej firmy. W jaki sposób muszę to opodatkować, i w jaki sposób udokumentować?
×