Skocz do zawartości

lu78

Użytkownicy
  • Zawartość

    38
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O lu78

  • Tytuł
    Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Jeśli to faktury kosztowe to faktury z 11.2015 możesz spokojnie zaksiegować w 12.2015
  2. Dzień dobry Zakupiłam laptopa za kwotę 1400zł netto. Czy w związku z jego niską ceną (poniżej 1500zł netto) nie muszę wpisywać go do ewidencji ŚT, ani ewidencji wyposażenia? Mogę ten zakup zaliczyć bezpośrednio w koszty uzyskania przychodu?
  3. Też myślę, że spokojnie możesz uznać to za reklamę
  4. w takim przypadku dokonujesz wyceny na podstawie cen rynkowych
  5. W takim przypadku lepiej najpierw wrzucić komputer do ŚT
  6. skończyły się dobre czasy, kratka i wklepane w dowodzie "ciężarowy" już nie wystarczy... trzeba spełniać dodatkowe wymogi i mieć potwierdzenie tego w dowodzie rej. nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć ci jakie to wymogi bo sporo zamieszania z tym... zajrzyj może do ust. o vat albo poczekajmy na kogoś mądrzejszego
  7. OT jest dokumentem przyjęcia środka trwałego. Jak wpisujesz składnik do ewidencji ŚT powinieneś sporządzić właśnie OT.
  8. Co do zasady powinieneś wystawić z datą wystawienia bieżącą, a sprzedaży z zeszłego miesiąca. Ale wiadomo, przepisy jedno a my - przedsiębiorcy drugie
  9. Po cenie wykupu. Na pewno dostałeś fakturę - na jej podstawie księgujesz zakup samochodu
  10. Możliwe - do limitu kilometrówki oczywiście
  11. lu78

    Artykuł

    przy sprzedaży polskiej firmie stosujesz stawkę vat polską (właściwą dla tego typu transakcji)przy sprzedaży polskiej firmie stosujesz stawkę vat polską (właściwą dla tego typu transakcji)
  12. Jak sprzedajesz na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalność i masz obowiązek posiadania kasy fiskalnej to ZAWSZE i PRZEDE WSZYSTKIM nabijasz taką sprzedaż na kasę. Później jeśli klient żąda faktury wystawiasz mu fakturę do paragonu - tak jak mówi lulek55
  13. lu78

    Artykuł

    Dzień dobry, Jest to import usług art. 28b Pozdrawiam
×