Skocz do zawartości

Bart

Użytkownicy
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Bart

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ja ujmuję tego typu wydatki i do tej pory nie miałem problemu
 2. Bart

  laptop

  No w sumie skoro Ty kupiłeś to jest Twój i możesz
 3. Planuje kupić na firmę głośniki i dysk twardy... jest tylko takie problem, że nie mam w środkach trwałych ani w wyposażeniu żadnego komputera (korzystam ze swojego prywatnego i nie wprowadzałem go do firmy), czy to będzie problem dla US?
 4. Jeśli fv zaliczkowe opiewają na 100% zamówienia (w twoim przypadku 45 + 55=100) to nie musisz. Ostatnia faktura zaliczkowa spełnia wtedy funkcje fv końcowej
 5. Tak samo jak zwykłą fakturę. To że jest to "fv do paragonu" ma znaczenie tylko u sprzedawcy
 6. Hej, to zależy od kontrahenta. Co do zasady jak zaliczka jest na 100% to nie trzeba wystawiać fv końcowej, ale mimo to niektórzy wystawiają.
 7. No nie ma... ale koszty za doładowania PRYWATNEGO telefonu w kosztach? Urząd na pewno bardzo by się zainteresował. Jak to będzie telefon firmowy to oczywiście inna bajka.
 8. Jeśli jest to prywatny telefon na kartę to raczej nie rozliczysz zakupu doładowania w kosztach firmowych - trudno w tym przypadku udowodnić ile z niego dzwoniłeś służbowo a ile prywatnie
 9. Dzięki mam jeszcze jedno pytanie: co jeśli klient mi odeśle towar ale bez paragonu... ? muszę mieć paragon żeby przyjąć zwrot czy jeśli doskonale wiem jaka to transakcja (jestem w stanie spokojnie do tego dojść) to może się obyć bez niego? wysyłam czasem na drugi koniec PL i męczenie klienta o dosłanie paragonu może być uciążliwe
 10. Bart

  rejestracja do VAT-UE

  Dokleję się do tematu... jak w danych miesiącu akurat pierwszy raz od rejestracji zdarzyło mi się że nie mam WDT ... w ogóle nic z UE w tym miesiącu to rozumiem że nie muszę składać zerowej deklaracji? Czy to jest tak jak z Vat-7 że musze mimo wszystko ?
 11. Witam, ostatnio wysłana przeze mnie do klienta paczka zaginęła więc byłem zmuszony wysłać towar ponownie. Związane to było z ponownym nabiciem sprzedaży na kasę i wydrukiem paragonu za towar. Po jakimś czasie paczka się znalazła i wróciła do mnie. Teraz mam nabite na kasę dwa paragony. Nie jest to ani zwrot ani reklamacja, czy w związku z tym powinienem go ująć w ewidencji oczywistych pomyłek?
 12. Wtedy nie musisz obliczać zaliczki na podatek dochodowy bo masz z góry określoną kwotę jaką masz płacić co miesiąc. Ustala się to na podstawie poprzedniego roku, ale szczegółów nie znam
 13. A co jeśli ja jestem właścicielem pojazdu, a mój syn wpisany jest jako współwłaściciel ? Nie ma problemu żeby wrzucić taki samochód do ŚT?
×