Skocz do zawartości

Zołza

Użytkownicy
 • Zawartość

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Zołza w dniu 25 Wrzesień 2015

Użytkownicy przyznają Zołza punkty reputacji!

O Zołza

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Hej, PIT-28 musisz złożyć najpóźniej do 31 stycznia, a jako że w tym roku 31 stycznia wypada w niedzielę, to termin się wydłużył do poniedziałku, 1 lutego.
 2. Zołza

  Instalacja LPG

  Hej - jeżeli nie przekracza 3500 zł to nie trzeba tego księgować jako ulepszenie środka trwałego, tylko jako zwykły wydatek, do 13 kolumny KPiR, a VAT oczywiście 50% lub 100%, w zależności, jakiego samochodu to dotyczy.
 3. Zołza

  mieszkanie

  Jasne - jeżeli masz jakiś rachunek/fakturę za tą prowizję to jak najbardziej możesz to wrzucić w koszty. Pod warunkiem oczywiście, że cały lokal jest przeznaczony na DG.
 4. Zołza

  korekta

  Wg mnie tak, bo chodzi o to, żeby KPiR i rejestry VAT odzwierciedlały faktyczne operacje, które miały miejsce.
 5. Dokładnie tak, KPiR nie ma żadnego wpływu na deklarację VAT
 6. Według mnie jak najbardziej - bo składki płacisz jako osoba fizyczna, za siebie, więc czy rozliczysz to w jednym zeznaniu, czy w drugim, to nie ma znaczenia. Ważne żebyś nie odliczyła więcej niż to jest możliwe
 7. Hmmmm Dziwna sprawa. Wg mnie jak nie spełnia wymogów ustawy do ciężarowego to powinien być jako osobowy. Ale może wypowie się jakaś osoba, która miała już taką sytuację? Jak urzędy na to patrzą?
 8. Zgadzam się - na VAT-26 zgłaszane są tylko pojazdy, od których chcesz odliczać pełny VAT i są wykorzystywane tylko w działalności gospodarczej.
 9. Niestety nic mi na ten temat nie wiadomo, ale też mnie to interesuje - może wypowie się ktoś, kto miał z tym do czynienia, przerabiał już ten temat w gminie?
 10. Zołza

  zdolność kredytowa

  Z tego co słyszałam, możesz wziąć na siebie np kartę kredytową i spłacać ją regularnie. Wtedy bank będzie miał historię kredytową, że wywiązywałaś się z wcześniejszych zobowiązań kredytowych. Jest to natomiast czasochłonne i nie rozwiązanie na już.
 11. Zołza

  nadwyżka VAT

  Smerfetka111 dobrze Ci radzi- kwota nadwyżki zostanie przeniesiona na kolejny okres rozliczeniowy, jeżeli nie zaznaczysz w deklaracji jej zwrotu. Czyli mówiąc prosto - w kolejnym miesiącu zapłacisz mniejszy podatek VAT
 12. Ustawa mówi, że żeby możliwe było odliczenie VAT od takiej faktury, musi być ona zapłacona przelewem w ciągu 14 dni.
 13. Dokładnie, środki trwałe i wyposażenie wykazujesz w remanencie likwidacyjnym, gdy zamykasz działalność -choć nie jestem tego do końca pewna, może wypowie się ktoś bardziej doświadczony w tej materii.
 14. Pamiętaj też, że remanent możesz robić częściej, żeby mieć kontrolę nad stanem towarów, ale każdy remanent inny niż na rozpoczęcie i zakończenie roku nalezy zgłosić naczelnikowi urzędu skarbowego.
 15. Zołza

  bilet

  Hej Jeżeli bilet PKP jest na przejazd na odległość powyżej 50 km i zawiera: nazwę sprzedawcy i numer, za pomocą którego jest on zidentyfikowany dla podatku,numer i datę wystawienia biletu,informację pozwalającą na zidentyfikowanie rodzaju usługi,kwotę należności wraz z podatkiem,kwotę podatku,to można go uznać za fakturę.
×