Skocz do zawartości

Fox

Użytkownicy
 • Zawartość

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Honorowy Dawca Krwi

  Hej, Tak, oddając krew możesz skorzystać z ulgi - wszystkie informacje na ten temat znajdziesz tutaj: http://abrfinanse.pl/honorowy-dawca-krwi/
 2. zdolność kredytowa

  Kurczę, aż tak jest to szczegółowo ewidencjonowane, że ktoś się spóźnił z jedną ratą? Masakra...
 3. US

  Margo ma rację - miesięczne deklaracje trzeba było składać do urzędu skarbowego, ale to było dawno, dawno temu. Nie ma już takiego obowiązku, cały podatek dochodowy rozlicza się na rocznej deklaracji, a co miesiąc/kwartał trzeba tylko wpłacać zaliczki, które się wyliczy.
 4. zerowy podatek VAT

  Tak, co do VAT-UE to prawda - jeżeli przez długi czas nie składasz tych deklaracji, to US może Cię wykreślić z listy aktywnych podatników VAT-UE. Dlatego też warto raz na kilka miesięcy wysłać nawet zerową deklarację, żeby się urzędowi "przypomnieć".
 5. duplikat faktury a odliczenie VAT

  Tak, w takiej sytuacji możesz odliczyć VAT z duplikatu w dacie jego wystawienia, nie wcześniej jednak niż w dacie jego otrzymania, lub dwóch następnych okresach rozliczeniowych.
 6. roczne rozliczenie

  Świstki świstkami, ale jak ustawodawca pozwala z tego skorzystać, to dlaczego nie? Nie dość, że komuś możesz tym uratować życie, to jeszcze mniej podatku zapłacisz
 7. mieszkanie

  Wg mnie tak, ale nie wiem jak jest wg przepisów i US...
 8. Samochód w firmie jakie kśt

  No właśnie ja słyszałem że to, że w dowodzie rejestracyjnym jest napisane że ciężarowy to nic nie znaczy... Samochód musi spełniać wszystkie wymogi z ustawy aby uznać go za ciężarowy.
 9. Remanent

  Też mi się tak zdaje, choć niby spis z natury ma odzwierciedlać to co zostało, żeby prawidłowo oszacować dochód firmy...
 10. Instalacja LPG

  Hej, Rozliczasz to tak samo, tylko wydatki na auto są wtedy ograniczone limitem kilometrówki - w koszty idą wydatki poniesione na samochód, ale kwota ta nie może przewyższyć limitu wynikającego z kilometrówki.
 11. Kawa na czas

  Piękne połączenie, ale gazety też nie przeczytasz w ciągu 2-3 minut. Wyobraź sobie, że gazeta dajmy na to kosztuje 5 zł w kiosku, a Ty siedząc w kawiarni, pijąc kawę i czytając gazetę na czas, przeczytasz ją w ciągu +- 15 minut - i zapłacisz za 15 minut pobytu w kawiarni plus oczywiście kawa na start 1 zł. Jaka stawka by musiała być za 1 minutę, żeby to się opłacało i jednej i drugiej stronie transakcji?
 12. kartki świąteczne

  To są oczywiste koszty podatkowe - przecież chcesz utrzymywać dobre kontakty z kontrahentami, a kultura wymaga, aby wysyłać życzenia świąteczne klientom. Nawet się nie zastanawiaj.
 13. wysokość odsetek podatkowych

  Hej, nie podlegają wpłacie do US odsetki podatkowe, które nie przekraczają kwoty 8,70 zł
 14. spis z natury

  Do US zgłaszasz wszystkie spisy z natury, poza początkowym i końcowym, które dokonujesz na koniec roku podatkowego - zgłoszenie takie musi trafić do US najpóźniej 7 dni przed planowanym spisem.
 15. Jaki kurs?

  Witaj W takim przypadku fakturę przeliczasz po średnim kursie NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego wystawienie faktury - taką kwotę księgujesz do KPiR. Następnie, jeżeli płatności dokonywałaś w USD, mogą wystąpić różnice kursowe - przelicz wartość przelewu przez średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego wykonanie przelewu i porównaj kwotę z KPiR z kwotą, którą otrzymałaś przeliczając płatność - jeżeli płatność jest większa niż przeliczona faktura - różnica stanowi Twój koszt, jeżeli jest mniejsza - przychód.
×