Skocz do zawartości

bratek

Użytkownicy
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Bilety te muszą zawierać następujące dane: nazwę i numer identyfikacji podatkowej sprzedawcynumer i datę wystawienia biletuodległość taryfową nie mniejszą niż 50 kmkwotę należności wraz z podatkiemkwotę podatku
 2. Jeżeli usługi nie odnoszą się do konkretnej nieruchomości, to usługę wykazujesz jako sprzedaż usług dla unijnego kontrahenta (pod warunkiem że jest zarejestrowany do VAT UE). Wykazujesz ją wtedy w VAT UE. A jak dotyczy konkretnego budynku to jak sprzedaż usług poza UE. Tak mi się przynajmniej wydaje. Ale księgowym nie jestem.
 3. Ustalana jest na podstawie dochodu uzyskanego w latach ubiegłych. Zmiana jej wysokości w trakcie roku nie jest możliwa. Z uproszczonej formy odprowadzania zaliczki PIT mogą skorzystać firmy, które rozpoczęły działalność w latach wcześniejszych, i nie ma tu znaczenia, czy posiadają status małego podatnika, czy też nie. Ponadto mogą z niej skorzystać zarówno przedsiębiorcy rozliczający się na zasadach ogólnych według skali podatkowej, jak i opodatkowani podatkiem liniowym. Zaliczka jest wówczas wyliczana jest na podstawie dochodu uzyskanego z działalności gospodarczej, który przedsiębiorca wykazał w zeznaniu rocznym za rok poprzedzający dany rok podatkowy. Inna możliwość to wyliczenie na bazie dochodu za rok poprzedzający dany rok podatkowy o dwa lata, jeśli w pierwszym ze wskazanych rozliczeń rocznych nie wykazano dochodu lub też jego wysokość nie rodziła obowiązku zapłaty podatku. Jeśli w zeznaniach podatkowych za dwa poprzednie lata nie wykazano dochodu, wówczas nie masz możliwości opłacania takich zaliczek.
 4. Ostatnio otrzymałem odszkodowanie w związku z kolizją samochodu firmowego. Stąd moje pytanie jaką stawką ryczałtu to opodatkować?
 5. A jak jest z pozostałymi kosztami? Jeżeli mam fakturę za zakup sprzętu do firmy z czerwca (a mamy już wrzesień) to muszę się cofać do tego okresu?
 6. bratek

  WNT

  I co potem? Jak wykazać taką transakcję?
 7. Czyli jak otrzymałem fakturę we wrześniu to VAT mogę jeszcze odliczyć a październiku lub listopadzie??
 8. bratek

  czy muszę odliczać VAT

  A czy taką kasę którą otrzymałam w dotacji należy opodatkować?
 9. A jak prowadze sprzedaż stacjonarną i internetową to obowiązuje mnie wspólny limit?? Czy jakos inaczej się to ustala?
 10. bratek

  dotacja a odliczenia

  A co w przypadku zakupu środków trwałych - kupiłem komputer za ok 6000 złotych. Czy też mogę wrzucić w koszty???
 11. bratek

  dieta

  A jak w przypadku diet zagranicznych? Czy też przysługuje dieta w wysokości 30 zł?? Czy mogę księgować paragony za paliwo kupione przykładowo w Niemczech?? Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie!! Ważne
 12. bratek

  Częściowa dotacja?

  W niektórych sytuacjach może zaliczyć do kosztów zakup wyposażnia (pamiętaj, że nie środka trwałego) do kosztów. I to chyba dotyczy właśnie dotacji z Funduszu Pracy - tak gdzieś czytałem.
 13. A co ze sprzedażą autka prywatnego wykorzystywanego w działalności?? Czy to opodatkować w firmie? Czy nie musze sobie tym zaprzatać główki?
 14. Witam, Zakupiłem usługę od facebooka (oddział Irlandia chyba) czy muszę mieć ten numerek VAT UE?
×