Skocz do zawartości

calineczka

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O calineczka

 • Tytuł
  Początkujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. To chyba wykazujesz jako import spoza UE
 2. Musisz mieć: dokument potwierdzający zakup środka trwałego wraz z dowodem zapłaty,ewidencję środków trwałych,dowód dokonania odpisów amortyzacyjnych (np.: kopia KPiR),oświadczenie o metodzie amortyzacji, jaka byłaby przyjęta dla środka trwałego, gdyby nie zastosowano jednorazowej amortyzacji,kopie zaświadczeń o uzyskanej pomocy de minimis w okresie bieżącego roku kalendarzowego oraz dwóch poprzedzających go lat kalendarzowych albo oświadczenie o wielkości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie albo w przypadku, gdy podatnik wcześniej nie korzystał z takiej formy pomocy, oświadczenie o nieotrzymaniu pomocy de minimis w tym okresie,informacje niezbędne do udzielenia pomocy de minimis dotyczące wnioskodawcy i prowadzonej przez niego działalności gospodarczej oraz wielkości i przeznaczenia pomocy de minimis.
 3. calineczka

  Artykuł

  Pamiętaj, że musisz się zarejestrować do VAT UE
 4. A jak powinien wyglądać taki dokument wywozu???
 5. A jeżeli kupiłam śt z dotacji to też mogę odliczyć VAT? A co z kosztem w tej sytuacji?
 6. A czy gdy kupię laptopa za 4 koła netto mogę skorzystać z amortyzacji de minimis?
 7. A jeżeli najpierw wycofam śt na cele prywatny a za pół roku go sprzedam? Co wtedy z niezamortyzowaną częścią???
 8. Witam, W jaki sposób mogę udowodnić, że pojazd przeze mnie kupiony był użytkowany przez poprzedniego właściciela przez co najmniej 6 miesięcy? Chciałabym skorzystać z przyspieszonej amortyzacji. A tak wogóle jaką stawkę będę mogła zastosować?
 9. A jakie są terminy rozliczania VAT UE - czy tak jak w przypadku zwykłego VAT w okresach miesięcznych lub kwartalnych??
 10. calineczka

  Własny sklep

  A jak zakładam własną działalność (sklep stacjonarny) to co z kasą fiskalną??? Generalnie słyszałam, że tam są jakieś zwolnienie chyba ze względu na obrót. Czy ktoś zna więcej szczegółów na ten temat?
×