Skocz do zawartości

małgośka

Użytkownicy
 • Zawartość

  31
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O małgośka

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. a jeżeli mąż również prowadzi działalność? zmienia to coś?
 2. Witam, prowadzę jednoosobową DG i chciałabym zakupić samochód, który chciałabym wprowadzić do środków trwałych. Moje pytanie brzmi: czy mogę zakupić ten samochód na współwłasność z mężem? Chodzi o obniżenie kosztów ubezpieczenia, jako ze ja nie posiadam żadnych zniżek, a mój mąż owszem. Z góry dziękuje za pomoc.
 3. Witam, Dostałam informację od mojego pracodawcy (z formalnego punktu widzenia jest to mój klient, bo prowadzę działalność gospodarczą i rozliczam się B2B) odnośnie kosztów poniesionych przez niego na moje ubezpieczenie medyczne. Dokument, który otrzymałam to nota księgowa, której kwotę powinnam doliczyć do przychodu za rok 2015 przy rozliczeniu rocznym. Nie wiem jednak w jaki sposób i z jaką datą powinnam to zaksięgować w pkpir. Czy jeśli wysłałam już zeznanie roczne, to powinnam złożyć korektę?
 4. Witam, Mam pytanie co do zaliczenia w koszty opłaty za wynajem garażu dla samochodu wprowadzonego do ŚT, zawarłam umowę z osobą fizyczną, która nie wystawia ani rachunków ani faktur. Czy mogę zaksięgować tę opłatę? Pozdrawiam i dziękuję
 5. Zasiłek wykazany na druku PIT-11A należy wykazać na druku PIT-36 w części D1 w wierszu Inne źródła (poz. 85 - 89).
 6. Witam, Posiadam kasę fiskalną, czy muszę ewidencjonować na kasie sprzedaż środka trwałego (samochodu) osobie fizycznej? czy wystarczy tylko faktura?
 7. Dodam jeszcze, że darowizna w najbliższej rodzinie jest zwolniona z podatku. Warto pamiętać tylko, że jeśli wartość samochodu przekroczy kwotę 9637 należy darowiznę zgłosić w urzędzie skarbowym.
 8. Witam, Czy można zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną do samochodu osobowego? Jak to się robi? Z góry dziękuje za informację. Pozdrawiam
 9. Nie zatrudniam pracowników. Będę wożona przez córkę lub męża.
 10. Witam, Jestem współwłaścicielem samochodu, czy mogę wprowadzić samochód do ewidencji środków trwałych jeśli nie posiadam prawa jazdy?
 11. Witam, mam pytanie dotyczące remanentu w salonie fryzjerskim. Jak należy ująć częściowo zużyte materiały takie jak np. szampony, odżywki, lakiery, farby do włosów itp.? Czy należy je ująć w remanencie według procentowego oszacowania ich zużycia?
 12. Witam Proszę o pomoc w rozliczeniu faktur od Facebooka. Na FV od Facebooka jest stawka VAT 0%. Księguję ją normalnie jak każdą inną FV?
 13. Witam, jeśli ktoś płaci za usługi na przykład kilka razy w miesiącu lub przez kilka miesięcy i chciałby jedną fakturę z całościową kwotą, to czy można tak zrobić?
 14. Witam, Chciałabym do zamówień dokładać klientom próbki innych towarów przeze mnie sprzedawanych, np. kosmetyków i perfum. Czy jak na oryginalnym opakowaniu próbki (którą wcześniej kupiłam z hurtowni) nakleję naklejkę z moim logo i adresem sklepu, to będzie to reklama możliwa do ujęcia w kosztach, czy wciąż koszt reprezentacji, którego nie mogę sobie odliczyć? Dziękuję za pomoc
 15. Witam, otrzymałam od urzędu skarbowego pismo abym dostarczyła do nich dokumenty w celu przeprowadzenia czynności sprawdzających. Podczas przygotowywania dokumentów przejrzałam je i znalazłam błąd. Czy w tej sytuacji mogę jeszcze złożyć korektę deklaracji? Czy muszę poczekać aż czynności się skończą i urząd sam będzie mi kazał skorygować deklarację?
×