Skocz do zawartości

anna.nowak

Użytkownicy
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O anna.nowak

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witam, Moje pytanie dotyczy raportu dobowego z kasy fiskalnej. Wystawiłam paragon dnia 30.05.2016 ale zapomniałam wydrukować raport dobowy, którym księguje sprzedaż. Wydrukowałam go dopiero dzisiaj czyli 2.06. Jak teraz rozwiązać tę sytuację?
 2. Witam, Jak mam zaksięgować np. karton albo folię bąbelkową, które są wysyłane razem z towarem do klienta? Czy ich zakup powinien być ujęty w kol. 10 jako zakup towarów handlowych? czy w kol. 13 jako pozosałe wydatki?
 3. Proszę jednak pamiętać, że przekazanie towarów podlegają pod VAT, zatem powinno się je brać pod uwagę przy liczeniu limitu do zwolnienia z VAT
 4. W której rubryce na pit 36 powinnam rozliczyć pit 11a, który otrzymałam od ZUSu, a dotyczy on "zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego"?
 5. Mam pytanie dotyczące ulgi na dziecko. Jakie miesiące powinnam zaznaczyć jeśli dziecko urodziło się 5 października 2015 - czy miesiąc październik wlicza się do tego czy dopiero pełny miesiąc listopad?
 6. Ja mam natomiast trochę inne pytanie. Otóż nie posiadam kasy fiskalnej, korzystam ze zwolnienia do 20 tys. zł. czy jeśli w takim razie sprzedam samochód osobie fizycznej, który jest moim środkiem trwałym i przekroczę limit oznacza to, że muszę kupić kasę fiskalną?
 7. Witam, jak to zrobić bo mam kupca z ukrainy na swój towar, który w Polsce jest opodatkowany 23% chce go kupić ten ukrainiec ale nie chce płacić VAT-u. Czy zgodnie z prawem mogę jakoś ominąć VAT? czy jest jakaś różnica czy będzie to osoba prywatna czy firma?
 8. Na zgłoszenie darowizny ma się 6 miesięcy od podpisania umowy. Darowiznę zgłasza się w urzędzie na formularzu SD-Z2
 9. Aby móc wprowadzić auto do ewidencji środków trwałych a tym samym nie musieć prowadzić kilometrówki musiałbyś się stać właścicielem samochodu. Wystarczy że podpiszecie umowę darowizny.
 10. Witam, jak mam zaksięgować towar, który otrzymałam nieodpłatnie? Następnie chciałabym sprzedać ten towar. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
 11. a co zrobić jeśli używam samochodu w działalności na podstawie kilometrówki? Tak samo rozliczam wydatek na instalację LPG?
 12. Gdzieś czytałam interpretację, że w spisie z natury na koniec roku materiały podlegają ujęcie w całości- bez znaczenia czy dane opakowanie kosmetyku jest pełne, czy też częściowo zużyte
 13. A jaki jest maksymalny czas dokonania płatności przelewem z tytułu fv vat RR wystawionej dla rolnika ryczałtowego, żeby otrzymać zwrot VAT-u : 7 dni czy 14 dni? Jak to jest obecnie w przepisach? Pozdrawiam.
 14. Witam, Mam pytanie odnośnie rozliczania podatku od faktur w walucie obcej (USD w moim przypadku). Kurs z jakiego dnia powinnam przyjąć do rozliczenia podatku dochodowego? Czy powinien to być kurs z dnia wystawienia faktury czy z dnia w którym otrzymałam pieniądze na konto? Dodatkowo czy trzeba coś jeszcze poza ustaleniem kursu przy rozliczaniu takich faktur robić?
 15. 1. jeśli data wystawienia = grudzień i data sprzedaży = listopad to księgujesz do KPiR oraz rejestru sprzedaży VAT w miesiącu sprzedaży tj. w listopadzie. 2. jeśli data wystawienia = listopad i data sprzedaży = grudzień to księgujesz do KPiR kwotę netto w listopadzie a do rejestru sprzedaży VAT w grudniu.
×