Skocz do zawartości

Daryja11

Użytkownicy
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Daryja11

 • Tytuł
  Forumowicze

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Planuje dokonać zakupu sprzętu do firmy takiego jak tablet, komputer, smartfon. Łączna wartość będzie wynosić między 5 a 6 tysięcy zł brutto.Czy będę mogla odliczyć Vat w wysokości 23 %, czy coś się w tej kwestii zmieniło w związku ze zmianami w odwrotnym obciążeniu jakie były niedawno?
 2. Czyli składając deklarację VAT-7 za grudzień do 25 stycznia należy już złożyć w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania? Czy dopiero deklarację VAT-7 za styczeń 2016 należy złożyć do tego urzędu?
 3. W przyszłym roku wyjeżdża w delegację do USA, a w tym miesiącu poniosła koszty za uzyskanie wizy. Kiedy mam ją ująć w kosztach oczywiście wyjazd jest związanych z działalnością?
 4. Cześć Jeśli zmienię miejsce prowadzenia działalności to oprócz wypełnienia ceidg muszę również zawiadomić urząd skarbowy o tym że ewidencja za pomocą kasy fiskalnej będzie prowadzona gdzieś indziej?
 5. Cześć, Pomóżcie, bo troszkę się pogubiłam jeśli świadczę usługi dla klientów z UE to muszę składać informację VAT-UE. A jeśli nabywam usługi z UE to nie muszę? Czy tak na pewno jest? kiedy jeszcze składa się informację VAT-UE?
 6. Witam, ostatnio miałam stłuczkę i samochód będzie naprawiany z OC (nie posiadam ubezpieczenia AC pojazdu). Jak w tam razie mam zaksiegować koszty związane z naprawą samochodu oraz wypłatę odszkodowania? podatek VAT odliczam w 50% od samochodu
 7. Czy jeśli klient mi nadpłacił za towar to mogę mu to doliczyć do faktury czy muszę zwrócić tą kwotę? Czy jeszcze jakoś inaczej należy to wykazać?
 8. Byłam zmuszona do wykupienia polisy dotyczącej Gwarancji ubezpieczeniowej na wykonanie należycie umowy - okres 2 lata. Koszt polisy jest poniżej 1000 zł. Jak ja mogę to rozliczyć w kosztach? Zaznaczę iż jest to kwota poniesionego wydatku nie zostanie mi zwrócona. Pomóżcie
 9. Czy powinnam wykazać sprzedaż towarów w deklaracji VAT-7 oraz opodatkować do PIT sprzedaż towarów poza terytorium kraju i Unii, jeśli zapłatę otrzymałam w bieżącym miesiącu a transport odbędzie się pod koniec listopada. Nie będę mieć dokumentów potwierdzających wywóz SAD, czy elektroniczny PZC? Fakturę wystawiłam w październiku ze stawką 0% VAT.
 10. Czy mogę skorzystać z jednorazowej amortyzacji środka trwałego jeśli jego wartość początkowa wynosi 5 tys zł?
 11. Koszt transportu wyposażenia ujmuje w kolumnie 13 KPiR - pozostałe wydatki. Ustalając wartość wyposażenia nie powiększasz ich o koszty transportu
 12. Kiedy muszę się zarejestrować jako czynny podatnik VAT jeśli zbliżam się do końca limitu zwolnienia z VAT? Od nowego miesiąca czy w trakcie to muszę zrobić? pomóżcie
 13. Czy jeśli składkę zdrowotną za miesiąc sierpień opłaciłam 2 października zamiast 10 września mogę ją odliczyć od zaliczki na podatek dochodowy przy wyliczeniu za miesiąc wrzesień?
 14. Witam, jeszcze takie pytanko odnośnie zmiany w składaniu deklaracji VAT-7 z miesięcznej na kwartalną. Kiedy mogę tego dokonać i co zrobić? Jestem czynnym podatnikiem VAT, nie rozliczam się kasowo i jestem małym podatnikiem.
 15. Zauważyłam że na fakturze mam błędnie wpisany adres firmy. Co w takim wypadku muszę zrobić? Zgłosić się do firmy żeby wystawili mi korektę faktury? Czy jest jakiś inny sposób aby poprawić dane na prawidłowe?
×