Skocz do zawartości

Plamka

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Zmiany które weszły dotyczą sprzedaży/zakupu m.in. sprzętu elektronicznego takiego jak telefony komórkowe (w tym smartfony), a także laptopy, tablety, notebooki i konsole do gier - z wyłączeniem części i akcesoriów - jeżeli jest to jednolita gospodarcza transakcja i przekr0ycz kwotę 20.000 zł netto. A więc na zakupu sprzętu elektronicznego jak np. tablet, smartfon, laptop na kwotę poniżej 20.000 zł netto powinna być wystawiona fakturę sprzedaży z wykazaniem podatku VAT odpowiedniej dla danej transakcji - 23%.
 2. Wziąłem samochód w leasing operacyjny i chcę go używać w trybie mieszanym. Czy powinienem zgłaszać samochód do Urzędu Skarbowego i na jakim dokumencie?
 3. Niestety w przypadku sprzedaży towarów (w tym biżuterii) wykazanych w Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, w paragrafie 4, żadne zwolnienia z kasy fiskalnej nie obowiązują. Jeśli więc zdecydujesz na ich sprzedaż na rzecz osób prywatnych, wówczas już pierwsza taka transakcja będzie musiała być nabita na kasę fiskalną.
 4. teraz już wszystko jasne, dzięki
 5. A czy obiad z kontrahentem mogę zaliczyć do kosztów firmowych? Bo jak rozumiem, gdy na fakturze mam opis usługa gastronomiczna to podatku VAT nie mogę odliczyć?
 6. Czy zorganizowaną imprezę integracyjną można zaliczyć do kosztów firmowych? I co z podatkiem VAT?
 7. Klient zakupił towar, który do niego wysłałem. Niestety rozmyślił się i nie odebrał przesyłki. Towar wraz z dokumentami (faktura sprzedaży) wrócił do mnie. Co w takiej sytuacji mam zrobić? Wystawić korektę faktury, jeśli nie otrzymam potwierdzenia odbioru, gdyż klient nie ma oryginału?
 8. Jeżeli posiadam kasę fiskalną i muszę ewidencjonować przychód dla osób prywatnych na kasie, to jak sprzedaję towar na jarmarku to również muszą ten towar nabijać na kasę?
 9. Mam pytanko. Czy jeśli zakupiłem samochód za granicą i zanim je zarejestruję w wydziale komunikacji muszę zrobić badanie techniczne pojazdu, to czy ono zwiększy wartość początkową samochodu? Czy mogę je bezpośrednio w koszty zaliczyć? Zaznaczę że auto było uszkodzone i bez tego badania nie mogłem go zarejestrować.
 10. Cześć. Zastanawiam się jak ująć koszt transportu jaki został wykazany na fakturze przy zakupie wyposażenia. Czy ten koszt powiększy wartość wyposażenia?
 11. Nurtuje mnie pewna sprawa. Co miesiąc płacę ratę za tablet, abonament był zakładany jeszcze przed rozpoczęciem działalności, ale ostatnio przepisałem go na firmę. I czy teraz mogę tą ratę za tablet uwzględniać w kosztach??
 12. Zmianę metody rozliczania VAT z miesięcznej na kwartalną można dokonać poprzez złożenie formularza aktualizacyjnego VAT-R. Należy wypełnić tylko punkty dotyczące składania deklaracji VAT-7 kwartalnie. A także należy złożyć pisemne oświadczenie naczelnikowi właściwego urzędu skarbowego o przejściu na rozliczenie kwartalne. Zmianę można dokonać w trakcie roku, a zgłoszenie należy złożyć najpóźniej do 25 dnia drugiego miesiąca kwartału np. w IV kw do 25 listopada.
 13. Cześć, Mam takie zapytanie, gdyż zamierzam kupić maszynę niezbędną w prowadzonej działalności. Będzie ona środkiem trwałym, ale muszę wziąć kredyt na jej zakup. w związku z tym odsetki mogą stanowić koszt? Jeśli tak kiedy należy je ujmować?
 14. Zmiany rozliczeń PIT na kwartalny możesz dokonać tylko raz w roku do 20-tego lutego kolejnego roku podatkowego. Aby przejśc na rozliczenie kwartalne musisz: złożyć we właściwym urzędzie skarbowym pisemne zawiadomienie, lub złożyć w urzędzie miasta lub gminy aktualizację formularza CEIDG-1, w poz. 19. “Forma wpłaty zaliczki” należy zaznaczyć sposób kwartalny.
×